Skocz do zawartości

Filtracja do 250zł


Quoka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnętrzny - najtaniej jak znalazłem (stroniąc od chińskich produkcji) to turbina wodna Aquael (np circulator 500), możesz do niego dołożyć pojemnik na prawie wszystkie media jakie sobie wyśnisz. Ja bym dał (na wejściu) gąbkę na dół a wyżej ceramikę. W cenie się spokojnie zmieścisz. Taka pompa ma bardzo duże możliwości przebudowy i masę osprzętu. Jedyny problem to, że zabiera miejsce w akwarium jak każdy wydajny zestaw wewnętrzny.

 

Kaskady do 112L bym się bał czy da radę wprawić w ruch wodę na tyle by obyło się bez dodatkowego napowietrzania (szczególnie w nocy).

 

Zewnętrzny - możesz poszukać coś z wyższej półki (np Eheim albo Tetra Tec ex700) w używanych - powinno zmieścić się w cenie. Ja przekonałem się do rodzimych produktów, Aquael minikani 120 - zależy, jedni mówią, że starczy do 112 inni, że wolą coś wydajniejszego. Może midikani, w cenie by na styk wyszło no i to nowy sprzęt.

 

Dasz jeden koszyk gąbki+waty/fizeliny, resztę zasypiesz ceramiką i będzie ok.

 

Wystrzegaj się chińskich, tanich kubełków (w zestawach typu 60 części itp z allegro) wiele się naczytałem o nich i o nie do końca dopasowanych częściach jak szukałem czegoś dla siebie.

O Aquaelach chodzą różne opinie, a jestem zadowolony jak nigdy (po odpowiednim założeniu i odpowietrzeniu zestawu) a serwis mają na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czy da radę wprawić w ruch wodę na tyle by obyło się bez dodatkowego napowietrzania

A musi? Nie miałem do czynienia z kaskadą, ale mniemam, że przy wylocie z kaskady(a jest on dość szeroki) woda jest wystarczająco natleniona.

 

 

Najbardziej chciałbym wewnętrzny

Dobrą propozycją, jest HMF wspomniany przez Pleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu według Ciebie nie jest on ładny, ale ok... Kwestia gustu ;).
Ja tam wolę jednolitą ściankę z gąbki, która zasłania mi filtr i grzałkę, a za razem może się komponować z tłem niż widoczny w/w sprzęt tak po prostu.


Jako napęd do HMF polecam pompy Aquael Circulator (te nowe). Do Twojego akwarium wystarczy Circulator 500 (ok. 50+zł)
Do tego 2 szybki (na ogół dostaniesz za darmo, ale jak już masz skąpego szklarza to da Ci za 2zł), Silikon akwarystyczny (wystarczy mała tubeczka 2-5zł) i gąbka. Na zamówienie o konkretnych wymiarach pewnie Cie wyniesie z 30zł (licząc z wysyłką). Polecam gąbki firmy http://allegro.pl/sklep/24104182_wodatech


Reasumując powinieneś się zamknąć w budżecie ponieważ całość będzie kosztować mniej więcej 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego, nie lepiej zakupić dobry porządny filtry zewnętrzny?
Wiesz miejsca w akwarium nigdy dość.
Filtr zewnętrzny spokojnie kupisz do tej kwoty(unimax 250).
Filtracja w akwarium jest bardzo ważna,lepiej mieć większą niż za małą.
Estetycznie również wszystko przemawia za filtrem zewnętrznym.

Pozdrawiam
                     Duchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaku 120l świetnie sprawdza się filtr zewnętrzny - JBL e901. Ja wybierając kubełek zwracałem uwagę na 3 aspekty - zużycie energii (tylko 11W), powierzchnię filtracyjną (4 kosze) i szczelność, a ten filtr spełniał wszystkie te wymagania.


 

 

W jaki sposób kaskada może się wylać?

 

Zapewniam, że może. Poziom wody w mojej kaskadzie zmienia się wraz z ilością (poziomem) włożonych tam mediów filtracyjnych. Jak napcham za dużo waty, woda podchodzi pod górny poziom filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...