Skocz do zawartości

112l podejście do pierwszego trawnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, chciałem przedstawić wam mój baniaczek 112l w którym wymarzyłem sobie  trawniczek i tu chyba przydadzą się wasze cenne uwagi!!!

a mianowicie  może parę słów  na temat zbiornika : 

zbiornik wystartował 20.12.14 

jako podłoża użyłem 3 torby po 5,4 kg aqua substract 2 

oczywiście jakieś tam dwa głazy i korzeń ( sklepowy  porządnie z preparowany )

Zestaw skład sie 
 
Rotala rotundifolia 5 gałązki około 5-10 cm .
Rotala wallichii 4 gałązki około 5-10 cm
Rotala rotundifolia sp. green 5 gałązek około 3-5 cm
Limnophila sessiliflora 4 gałązki około 5-10 cm 
Heteranthera zosterifolia 4 gałązki około 10 cm 
Hydrocotyle leucocephala 2 gałązki około 5 cm. 
Micrantheum Umbrosum  10 gałązek około 3-5 cm
Ludwigia repens 2 gałązki około 3-5 cm.
Bacopa Monnieri 1 gałązka około 3-5 cm 
Bacopa Caroliniana  1 gałązka około 3-5 cm.
Hedyotis salzmanii 1 gałązka około 3 cm. 
Pogostemon stellatus (Eustralis stellata) 1 gałązka około 3 cm
7 gatunków, przedniego planu (rośliny trawnikowe). Rośliny pochodzą z hodowli In-Vitro dzięki czemu są w idealnym stanie. 
W zestawie znajdują sie :
Hemianthus Micranthemoides - kostka o wymiarach 2x2cm 
Glossostigma Elatinoides - kostka o wym 2x2cm 
Eleocharis Parvula - kostka o wymiarach 2x2cm 
Lileopsis brasiliensis - kostka o wym. 2x2cm 
Hemianthus Callitrichoides "CUBA" - kostka o wym. 2x2cm 
Echinodorus Tenellus - 5 sadzonek. 
Sagittaria Subulata - 5 sadzonek Szybko rosnąca roślina zbliżona do Echinodorusa Tenellusa o szerszych liściach.
 
co do rybek to sprawa wygląda następująco :
13 szt Neon innesa
3 szt mieczyków z mojej poprzedniej hodowli :)
2 szt  kirysek spiżowy 
2 szt  piskorek Kuhla
3 szt glonojady zbrojnik niebieski i z tym ciekawostka bo 3 -4 dni po starcie baniaka  zbrojniki złożyły ikrę   a w chwili obecnej mam chyba ponad stówkę małych w akwarium :) i nie wiem co  z nimi zrobić jak dorosną 
 
co do pozostałych aspektów związanych z akwarium to 
co2 w postaci bimbrownika 
oraz podaje carbo w płynie i aquaflora complite  w kropelkach  około 18-20 kropelek codziennie 
 jeśli chodzi o parametry  a nie wiele mogę ich zmierzyć to woda jest bardzo miękka  bo 1 kh a ph to 6.9 -7.0 
podmiana wody co tydzień 20 % kranówy uzdatnianej eskalarinem 
 
moje pierwsze problemy to chyba zaczęły mi sie pojawiać pierwsze okrzemki na liściach Heńka i innych roślinkach  HELP !!! 
polecam rzucić  okiem na moje dwa filmiki na youtube : 
tydzień po 
 
bardzo proszę o  wasze uwagi i wasza pomoc w prowadzeniu  tego baniaka 
 
 
 

post-22180-0-45178100-1420219271_thumb.jpg

post-22180-0-06277400-1420219307_thumb.jpg

post-22180-0-38836900-1420219346_thumb.jpg

post-22180-0-38946900-1420219411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki w niedojrzałych zbiornikach to norma. Normalnie powinienem napisać, że nie ma się co martwić. Ale tu to chyba by wypadało.

 

Edit: A tak w zasadzie to w czym możemy Ci pomóc? Z obsadą? Z glonami? Z gramatyką i ortografią? Byłoby miło, jakbyś określił cel tego tematu, bo nie bardzo go mogę dostrzec. Tymczasowo przenoszę go do PPA.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, chciałbym prosić o ocenę tego baniaka profesjonalnym okiem, czy należało by się na czymś konkretnym skupić, czy popełniłem jakieś rażące błędy. O co muszę teraz konkretnie zadbać, na czym skupić uwagę. A komentarze o formie ,ortografii itp. To chyba nie na miejscu pozdrawiam.
Czy te okrzemki same znikną, czy muszę teraz zrobić jakąś specjalną kurację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czy popełniłem jakieś rażące błędy.

I to nie jeden.

Przede wszystkim, zbyt szybko wpuściłeś ryby, nie pozwoliłeś zbiornikowi dojrzeć, a teraz Twoja obsada za to "płaci" wysoką cenę.

To nie jest jakieś tam sobie pisanie, ale fakty. Poczytaj o cyklu azotowym http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

Twoja obsada też jest nie najlepsza. Pomijając już ten cykl, to masz ryby które nie powinny znaleźć się w tym zbiorniku, i to pod wieloma względami.

 

 

A komentarze o formie ,ortografii itp. To chyba nie na miejscu pozdrawiam.

Jak najbardziej na miejscu. To nie jest "kółko dyskusyjne", ani komunikator gg, gdzie można klepać z "bykami" jak popadnie.

Podczas rejestracji zaakceptowałeś regulamin, to go teraz przestrzegaj.

A to tak dla przypomnienia http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-1-regulamin/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aquaflora complite w kropelkach około 18-20 kropelek codziennie

 

Ja Ci raczej nie wróżę świetlanej przyszłości z tym nawozem, bo on jednocześnie zawiera za dużo i za mało...

Każde nawożenie musi być dostosowane osobno do każdego akwarium, Ty aktualnie lejesz wszystko nawet to czego teraz nie potrzebujesz (mikro).

 

Poczytaj poradnik Łorena (w dziale o roślinach) o nawożeniu w akwariach, dużo Ci ten temat rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmierzyłem cześć parametrów mojego baniaka PH-7 GH-7 KH-6 NO2-0,5 NO3-50 CL2-0 PO4-0,25 czyli faktycznie dużym błędem było podawanie na ślepo aquaflora complite drops bo zawierają one fosforany i azotany które sprawiły że mam zielenice okrzemki i chyba krasnorosty masakra jakaś. Zacznę chyba od podmiany wody 2 razy w tygodniu i chyba od ograniczenia światła. Bardzo proszę o jakieś ciekawsze rozwiązania mojego problemu jak są oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NO2-0,5 NO3-50  PO4-0,25

 

A gdzie tu widzisz podwyższony poziom fosforanów? A jeśli chodzi o no3, jest on w dużej mierze spowodowany ciągle dojrzewającym akwarium.

Podmiany 2x w tygodniu po 20%, do tego bym proponował podawać carbo.

Ja bym w pierwszej kolejności ustabilizował biologię, a potem wziął się za ustabilizowanie nawożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Walka z glonami trwa prze całe dwa tygodnie robilem testy i jeszcze raz test ph na prawie stałym poziomie 6.8-7 kh 4-5 gh 8 no3 na początku 35 a po4 0-0.10 I TU zacząłem przygodę z fosforem zacząłem podawac go stopniowo aż do dawki po4 1.5 dzięki temu rośliny zaczęły silnie bombelkowac a no3 zaczęło spadać tak ze w dniu obecnym mam go na poziomie 15 a po4 1.0 czekam teraz na efekt czy glon zacznie znikać w dodatku znacznie zwiekrzyłem az 3 krotnie carbo w płynie. Mam teraz obawy tylko ze mam za mało fe w zbiorniku dla tego jutro jadę po test do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...