Skocz do zawartości

Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie akwarystów :)

 

Chciałbym zaznaczyć że minęło 6 dni od dawania nawozów rozrobionych przeze mnie + mikro gotowe. No i na roślinach nie widać poprawy ani zatrzymania się deformacji. Jest coraz gorzej. Moja limnophila zaczyna wyglądać już mało atrakcyjnie. Dodam że rośnie do góry i na to nie narzekam ale już każda końcówka listka jest zagięta i to bardzo. Świeże listki są proste ale jak lekko podrosną to od razu się zaginają. Dodaje fotke żebyście mogli zobaczyć. 

Wydaje mi się że po 6 dniach albo by to stanęło w miejscu albo sytuacja by się zaczęła poprawiać, a tu... coraz gorzej jakby nie było różnicy. Nie wiem czego mogę się przyczepić. Może dać dwa kawałki pałeczki nawozowej pod korzenie?

Doradźcie proszę...

 

Dodatkowo zobaczcie na moją trawę, marnie też wygląda i się kładzie. Za mocne światło dla niej?

post-19975-0-05864800-1421251679_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz wapń lub magnez w solach ?

Mam sole MgSO4x7H2O  i dawkuje według kalkulatora 6ml dziennie.

 

 

Jednakże muszę się nad tym zastanowić.

No to zastanów się i daj znać jak coś bo ja nie mam pomysłu już co to może być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij jakieś kulki lub pałeczki nawozowe pod korzenie

 

zrobiłem to 2 dni temu i czekam na efekty cierpliwie.

 

Skoro lanie Mg nie poprawiło sytuacji, to może zróbmy na odwrót - przestań lać.

 

 

Od dwóch dni też nic nie leje. GH mam w granicach 14'n. Myślę też że będę dolewki robił tylko z wody kranowej przez powiedzmy parę dni.

 

Limnophile na razie przyciąłem bo urosła i będę patrzył co z młodymi będzie się działo. Zauważyłem też dzisiaj że na liściach zaczynają się robić jakieś cuda jakby obumierały. Może to was bardziej naprowadzi. 

Dodaje fotki

post-19975-0-05414200-1421686330_thumb.jpg

post-19975-0-81187100-1421686341_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie rozwiązałem swojego problemu. Roślinki oddałem dzisiaj. Dolewałem wodę z kranu i wraz było to samo. Nowe listki się wykładały i zawijały. Znalazłem chętną osobę i zabrała ode mnie. Także no szkoda ale może mi ta roślinka nie była pisana. 
Także temat można zamknąć i do śmieci. 

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...