Jump to content

Rysy na przedniej szybie zbiornika

Recommended Posts

Witam wszystkich,

To jest mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

4 miesiące temu kupiłem i założyłem akwarium 53 litry dla córki, zbiornik kupiłem używany i dopiero po zalaniu wodą zauważyłem, że przednia szyba jest porysowana :( Mam też wrażenie, że tych rys z czasem przybywa, a na domiar złego ich układ jest o tyle niefortunny, że nakładają się na siebie.

Może ktoś miał podobny przypadek i potrafiłby stwierdzić czy te rysy doprowadzą do pęknięcia szyby?

Jak można stwierdzić kiedy rysy są realnym zagrożeniem dla szczelności, czy są jakieś cechy które znamionują nadchodzące pęknięcie. Będę niezmiernie wdzięczny za wasze opinie i porady.

Poniżej dodaję kilka zdjęć wspomnianych rys. 

post-22150-0-74360700-1419780064_thumb.jpg

post-22150-0-93052700-1419780108_thumb.jpg

post-22150-0-43721800-1419780156_thumb.jpg

Moim zdaniem, jeżeli " rys" przybywa a Ty nie wiesz skąd, to ewidentnie pęknięcia a nie rysy. Na zdjęciach widać jak by "pajęczynka" na przedniej szybie w samochodzie.

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

To akwarium ma taką plastikową podstawę, że dolna szyba nie leży bezpośrednio na powierzchni szafki, dlatego nie użyłem żadnej maty, nie wiem czy dobrze zrobiłem. Zdaję sobie sprawę co się stanie jeśli akwarium pęknie, ale wolałem się najpierw poradzić specjalistów, bo nie mam teraz za dużo wolnych środków, a żeby przenieść całe życie z akwarium muszę mieć już nowy zbiornik całkowicie gotowy.

Dwa miejsca są wyczuwalne opuszkiem palca.

Edited by Hamirez

No właśnie jak sprawdzałem podczas czyszczenia przedniej szybki, są miejsca które daje się wyczuć opuszkiem palca. 

Niepokoi mnie też to, że te rysy się krzyżują. Miał ktoś może podobne doświadczenia w swoim akwarium?

No właśnie w 2 miejscach da się wyczuć te rysy wewnątrz :( Dąże do zakupu nowego zbiornika, ale potrzebuję trochę czasu na zorganizowanie środków. Pytanie jak pilna jest to sprawa, czy akwarium przetrwa jeszcze trochę czy już pilnie powinienem przenosić ekipę?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...