Skocz do zawartości

Obsady moich zbiorników {54l i 30l}


Kendai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę zdecydować się kto będzie pływał w moich akwariach

30L

-gupik x4*

-karlik szponiasty x2

54L

-neon Innesa x10* mam 6

-tetra czarna x8

-kirysek spiżowy x6* mam 4

-piskorek Kuhli x5* mam 3

-molinezja 1+2

przy rybach, które mam napisze *

podane ilości są planowane !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał splend.

Kwestia jest taka, że ryby dużo lepiej się prezentują, zachowują, czują, mniej chorują, dłużej żyją i rosną większe jak mają do tego miejsce i warunki.

 

Jeżeli 30L to nie kostka to możesz też pomyśleć o Drobnotce Nadobnej lub Drobniczce Jednodnówce, ewentualnie Danio Perłowy (razbora galaxy jak go często nazywają). Nie za dużo oczywiście no i bez podania/pomiaru pH, twardości (temperaturę sobie dobierzesz) ciężko cokolwiek doradzić.

 

Do 54L dałbym jedną ławicę. To co do 30L (jeżeli nie dasz tego do mniejszego) możesz dać tutaj w troszkę większej ilości albo właśnie Innesa ale też bez przesady.

 

Na twoim miejscu (zakładając, że warunki w wodzie są odpowiednie dla danych ryb) został bym przy gupikach w 30L oraz Innesa w 54L, oddał kiryski oraz piskorki. Jeżeli "potrzebujesz" więcej rybek to dodaj sobie kiryski pandowate - bardzo wdzięczne w grupie 8-10, zachowują się bardzo "pokazowo".

 

Tylko nie dawaj tego co piszę na raz, to propozycje i poproszę raz jeszcze byś zmierzył/podał parametry wody w zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób nie mierzy parametrów i ma zdrowe i śliczne rybki, na innym forum odpowiedziano mi i zaproponowano odpowiednią obsadę, dla przemądrzałych "akwarystów" zawsze akwarium będzie za małe, kiedyś nie było takich rzeczy i ludzie mieli ryby, oczywiście nie mówie żeby przerybiać na maksa akwa itp... dla was to akwa będzie za małe dla każdej ryby, proponujecie tylko te mało dostępne... bawicie się w akwaystyke po prostu bo zobaczycie jakiś produkt (testy) to żeby mieć ryby trzeba to mieć.... wodę zakwasiłem torfem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób nie mierzy parametrów

Niestety to prawda. Zwykle zaczynają przygody na forach w działach choroby lub glony

 

 

i ma zdrowe i śliczne rybki,

Skąd wiesz że są zdrowe? Jak ktoś nie mierzy parametrów wody to zwykle też nie wie jak rozpoznać rybie choroby.

Bojownik w kubełku też jest śliczny ale nie o takie piękno tu chodzi.

 

 

na innym forum odpowiedziano mi i zaproponowano odpowiednią obsadę,

A było to forum akwarystyczne?

 

 

dla przemądrzałych "akwarystów" zawsze akwarium będzie za małe,

A może dla miłośników zwierząt którzy ryb nie traktują jak zabawkę tylko jak żywe stworzenie?

 

 

kiedyś nie było takich rzeczy i ludzie mieli ryby

Kiedyś ludzie nie mieli tabletów i też żyli.

Chyba chodzi o to aby korzystać ze zdobyczy cywilizacyjnych i z obserwacji zoologów.

 

 

oczywiście nie mówie żeby przerybiać na maksa akwa itp

Tu nie chodzi o to czy masz przerybienie na maxa, na midi czy na mini. Chodzi o potrzeby ryb.

 

 

... dla was to akwa będzie za małe dla każdej ryby,

Jakbyś uważnie czytał forum to byś takich głupot nie pisał.

 

 

proponujecie tylko te mało dostępne...

Fakt, głównie rekiny ;)

 

 

EDIT: Zrobisz i tak jak uznasz za stosowne. Jednak dla dobra ryb (jeśli nie traktujesz je jak zabawki ale jak żywe stworzenia) warto słuchać mądrzejszych od siebie w danej dziedzinie.

Edytowane przez zibi6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób nie mierzy parametrów i ma zdrowe i śliczne rybki,

Jak ktoś tu kiedyś słusznie zauważył, są akwaryści i są posiadacze akwariów. Ci pierwsi dbają o to aby ryby miały jak najlepsze warunki - dla drugich nie ma to znaczenia.

 

dla przemądrzałych "akwarystów" zawsze akwarium będzie za małe

Akwarium powinno być takie aby jego mieszkańcom stworzyć jak najlepsze warunki.

 

proponujecie tylko te mało dostępne.

Jeśli dla Ciebie gupiki endlera czy neony innesa są rybami mało dostępnymi to jakie według Ciebie są dostępne.

 

Wracając do Twojej obsady to mogę Ci zaproponować z ryb dostępnych do akwarium 30 l np: Danio perłowe. Możesz do takiego akwarium wpuścić około 6 szt. Ryby te potrzebują wodę średnio twardą i lekko zasadową. Są to bardzo ciekawe i w dobrych warunkach chętnie przystępujące do tarła rybki.

 

Do akwarium 54 l np: neony innesa i kiryski panda. Obydwa gatunki potrzebują wody miękkiej i lekko kwaśnej o temperaturze nie wyższej niż 23*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...