Skocz do zawartości

Trzy rodzaje glonów


Arkadiusz_16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

32239690024480097102.jpg 

zbiornik: 200l

obsada: 10x neon Innesa, 5x skalar, 2x molinezja, 2x danio, 6x kirys 4x razbora klinowa 2x razbora galaxy 6x otosek, 2 x kosiarka (wiem, że przerybione, wiem, że danio i molinezje powinienem oddać, ale rybki te to spadek z którymi nie bardzo mam co zrobić a zabijać nie chcę) 

 

rośliny: nurzańce, anubiasy, kryptokoryna, kabomba

 

filtry Fluval U4, Unimax 250 (załączony około tydzień temu)  

 

podmiana 30l co tydzień

 

pH 7,6

KH 7

GH 20

NO3- 10ppm

PO4- 1ppm

NO2- 0ppm

 

Nawozów prawie nie podaję. 

 

Historia zbiornika:

 

Zalany 3 miesiące temu, 3 tygodnie temu zauważyłem, że komoda ugięła się na nóżkach, dlatego zlałem do beczki całą wodę, odkręciłem nóżki od komody i położyłem ją całą powierzchnią na podłodze, dodałem też drugą piankę pod akwarium. Teraz jest bardzo stabilnie. Przy okazji podmieniłem żwir na 


ma bardzo ładną, brązową barwę, niestety moim zdaniem podnosi pH i twardość wody, co widać po parametrach. Pod żwirem nie ma substratu, dałem tylko pod zwartki i żabienice sporo kulek gliniano-torfowych. 

 

Nurzańce są przycięte, wpada więc do akwarium więc tyle światła:

11.00-20.00 24W

12.00-19.00 2x30W

18.00-23.00 Diody LED w kolorze niebieskim.

 

Ostatnio widzę, że w zbiorniku pojawia się coraz więcej glonów. Identyfikacja jest tylko na podstawie moich obserwacji, więc jeśli jesteście innego zdania to będę wdzieczny za sugestie:

 

Moim zdaniem krasnorosty:

65556179713908325474.jpg 

 

Moim zdaniem brunatnice:

74927199266816785378.jpg 

37125393584431599073.jpg 

 

Moim zdaniem zielenice punktowe:

71780455975579655757.jpg 

 

Zielenice punktowe na anubiasie mam dość często, kiedy przytnę nurzańce, krasnorosty na anubiasach zwykle rosną na starych liściach, ale anubiasy zupełnie zaciemnione są czyste. 

Brunatnice mam pierwszy raz w życiu, pojawiły się po wymianie podłoża, nie pasuje mi tylko to, że są w miejscach dość mocno oświetlonych. najbardziej z ich powodu cierpią kabomby.  Dziś postanowiłem, że nie będę włączał świetlówki 24W. 

 

Co mogę zrobić, by ograniczyć rozrost tych glonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...