Skocz do zawartości

Jaki filtr wewnętrzny do szklanki 25l?


qrazer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to mój błąd. Nie wiem dlaczego przeczytałem zewnętrzny :D

Z wewnętrznych do takiego nie ma jakiegoś super wyboru i PatMini będzie najlepszym rozwiązaniem. Tylko dobrze jest dać mu większą gąbkę, ta w komplecie jest mała. Filtr ma regulacje przepływu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek te filtry co podałeś są spoko i gdy bym mógł to bym sobie taki właśnie kupił ale nie mogę bo z tyłu mam 3cm od ścianki, po bokach około 1cm a jeszcze do pokrywy by mi się nie zmieścił z tego co widzę. A z tą gąbką to nie będzie problemu żeby dokupić a potem przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe jak najbardziej z jednym ale...

Kilkoro użytkowników Pat mini narzekało, że szybko się zasyfia (dlatego lepiej dać większą gąbkę).

Alternatywą może być (ale to droższe) mała pompa cyrkulacyjna np Aquael Circulator 500 + duża gąbka (na serio duża, u mnie zajmuje połowę szerokości ścianki). Zaletą tego jest rzadkość konieczności czyszczenia takiej gąbki. No i krewetki lubią gąbki:)

 

Na takim systemie postawiłem ostatnio moje 25l (prostokątne 40*25*25), ma zawór regulacji strumienia no i możliwość rozbudowy o inne media w przyszłości (gdybyś chciał przełożyć do innego zbiornika).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napęd z pełną regulacją przepływu. Ja w swoim 25L mam na 2/5 otwarte i jest spoko.

Jak to wygląda możesz z sygnatury na 25l kliknąć. Bąbelki możesz sobie wyłączyć bez problemu jeżeli chcesz.

U mnie się sprawdza ale to nie jest kwadratowy zbiornik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę off topic, ale czy kaskady nie mają problemu z napowietrzaniem wody? W jednym z czasopism, właśnie o tym czytałem, że dla bojownika to tak, ale dla zwierzaków wymagających więcej tlenu to tak średnio.

To tylko jeden artykuł ale wolę się upewnić.

 

Co do mojej propozycji:

jest stosunkowo duży

Owszem, ja się zdecydowałem, ale wybór należy do Ciebie qrazer.

Do kostki bym go nie dał bo wtedy  1/4 zbiornika zajęta a kaskada problem rozwiązuje...

Widziałem kiedyś filtr wewnętrzny, bardzo wąski (taki naścienny) z dużą powierzchnią gąbki ale płaski. Nie pamiętam jakiej firmy ale można poszukać.

Edytowane przez Adamu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś w 30l FAN mini plus z drobniejszą gąbką niż ta standardowa (słabo zbierała) i ładnie czyścił  wodę ale tylko mechanicznie przy małej obsadzie powinien dać rade. Tyle że często się czyści go i zajmuje miejsce i tak w małym akwarium. 

 

Polecam coś zewnętrznego szkoda miejsca w małym akwarium do tego do kaskady dasz ceramikę a połowę gąbki wywalisz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie posiadam fan mini plus, może byś, tylko przerobiłem tak że mam dużo większą gąbkę, i jest bez obudowy.

Jak komuś nie przeszkadza wygląd to może być i fan mini plus, ale pat mini moim zdaniem jest ok. ma 4w, a fan mini plus 4.2w.

Więc widzisz, jak na twoim miejscu kupił bym pat mini, na oryginalnej gąbce ani raz się mi nie zapchał, ponad miesiąc już akwa stoi, tylko na wylocie założyłem gąbkę, żeby zmniejszyć pęd wody, regulacja ustawiona na maxa, prądu prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...