Skocz do zawartości

Fosforany poza skalą - RO.


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbiornik opisany w podpisie (str3 ostatni wpis) z jedną różnicą... poziomem fosforanów.

 

Używam wody RO. Do zeszłego tygodnia mineralizowałem środkiem Duradrakon ale podnosił mi pH do 8 lub nawet więcej.

Zmieniłem (za sugestią kolegów z forum) na AquaArt Hyro Mineral. Wszystko fajnie, szybko się rozpuszcza, pH na poziomie 7... ale po dodanie i sprawdzeniu poziomu fosforanów (test kropelkowy JBL), gdzie test potrzebuje ok 10min by się całkowicie wybarwiła próbka, po niecałej minucie obiera barwę poza saklą. Rozcieńczyłem próbkę z destylówką 50/50 bez zmian, 10/90 - tak samo... nie kumam.

Jeżeli wierzyć testowi (a nie mam powodów by wątpić) to poziom fosforanów wynosi ponad 20ppm.

 

Zalałem wczoraj 25l. RO + AquaArt by sprawdzić czy to na pewno środek tak podnosi... efekt identyczny.

 

Co ciekawsze, w głównym zbiorniku są krewetki i mają się dobrze...

Nie wiem czy w mineralizatorze jest coś co fałszuje wyniki czy co.

Używa ktoś tego? Jestem w kropce. Zbiłbym poziom podmiankami ale to zbędna zabawa skoro po rozcieńczeniu 1/10 poziom ciągle ponad 2ppm a mieszkańcom nic nie jest...

 

Wiem, że odruchem byłoby zaprzestanie używania tego środka ale to nie jest środek mieszany w piwnicy ani nic się w zbiorniku złego (na oko) nie dzieje... dlatego wolę zapytać.

Moim strzałem byłyby fałszywe wyniki bo to chyba nie możliwe by taki środek wprowadzał tak duże ilości fosforanów.

 

Edit:

W nowym zbiorniku dałem też kulki JBL... ale to raczej nie może być powód takiego wyniku.

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...