Jump to content

Aulonocara do akwarium ogólnego 160L

mianko
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium ogólne 160L, pływają tam ryby o spokojnym usposobieniu tj. kieryski, neonki, mieczyki, molienzje, skalary, danio, paletki, razbory klinowe, kosiarki i 2 małe zbrojniki. Mam możliwość posiadania  aulonocary red burgund, tylko nie wiem czy z taką obsadą inne ryby będą bezpieczne i czy sama rybka będzie miała dla siebie korzystne warunki? stąd moje pytanie czy mogę taką rybkę wpuścić do akwarium.

Masz koszmarną obsadę obecnie, a chcesz zrobić z niej jeszcze gorszą?
Masz za mały zbiornik dla paru gatunków, ryby są w jednym zbiorniku mimo tego, że mają inne wymagania, a Ty chcesz dodać kolejne?

Czy Ty w ogóle coś czytasz, edukujeesz się w temacie akwarium ? Bo z tego co widzę to nie... 

• Like 2

Czytam i wydaje mi się że jest ok, tylko dzisiaj zauważyłem że danio zaczeło mi ginąć, jedną wyłowiłem bez głowy a druga zagineła.

Zasugeruj mi coś, co mogę zrobić by było lepiej? dopiero zaczynam z tym tematem i nie mam takiego świadczenia jak pewnie większość forumowiczów, rybki jakieś zawsze mam gdzie oddać jak trzeba. 

Edited by mianko

Najpierw zacznij od przetestowania wody pod kątem twardości i ph. Potem pokaż zbiornik optycznie- pewnie również wymaga poprawy.
Jak będziemy znać parametry, to bedziemy mogli sobie myśleć dalej nad obsadą. Teraz jest pewne, że 

skalary,  paletki,
Są za duże. Zbrojniki to zależy jakie- fotki by sie przydały

Sorki, pomyliłem pojęcia, chodziło mi o platynki, tak więc mam 3 skalary, jeden weloniasty (czy jakoś tak) dość spory, drugi normalny i jeden średni.

edit

Prócz skalarów mam w składzie jeszcze:

10 neonków czerwonych

5 kirsyków spiżowych

2 kiryski pstre 

3 molinezje 

2 platynki

4 mieczyki - 2 weloniaste i 2 zwykłe

6 kosiarek

2 zbrojniki (sprzedawca mówił że to ta odmiana co nie roście do gigantycznych rozmiarów) 

5 razborek klinowych

4 danio - ale liczba chyba będzie spadać, bo miałem 6 - jedna bez głowy wyłowiona, a  druga zagineła - która ryba może je traktować jak obiad?

Fotki zrobie na dniach jak znajde czytnik kart pamięci. 

Edited by mianko

Na pewno do tej obsady nie możesz dołożyć Aulonocary.

Druga sprawa to to że obsada jest bardzo zła. Masz ryby które rosną za duże jak na Twoje akwarium ( skalary, kosiarki ). Poza tym masz ryby o różnych wymaganiach co do parametrów wody. To jakie ryby mogłyby zostać w tym akwarium będzie zależeć od parametrów wody takich jak pH, GH, KH.

Jak na razie to z tego akwarium należy odjąć ryb, a nie dodawać.