Skocz do zawartości

Co mam zrobić.


Dziwoląg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to trochę poważniej. Wystarczy kilka sekund na forum lub w Google, żeby znaleźć to https://www.google.pl/search?q=neon+innesa&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=lUSbVNmQOMrvat_igrAL#q=neon+innesa+rozmna%C5%BCanie

 

Szybciej niż napisanie nowego tematu na forum ;)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie zapewnić odpowiednie warunki do rozmnażania? Szczerze mówiąc wątpie...
Kto rozsądny trzyma 3 neony ? Te ryby trzyma się w stadach!

Jeżeli podstawowych wymagań nie potrafisz spełnić to jak chcesz się zabrać za rozmnażanie? Jeszcze może akwarium zalejesz twardą kranówką do rozmnażania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam tylko 3 neony poniewasz tak wyszło... ogólnie to neonki pływają razem z razborkami. Wiem że robie nie rozsądnie...
Apropo biore się za rozmnażanie chdźby danio choć mam ich tylko 5 i się udało.
Darekbart- dobrze, masz racje. Powinnam tę informację na początku.
,, urzywaj polskich znaków" - sory, myle się, jestem dyslektykiem...

 

Twoje problemy z dysleksją, czy innymi tego typu chorobami mnie nie interesują. Regulamin znasz, a za celowe robienie błędów, punkcik w prezencie.

Pisownia +1 /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem że robie nie rozsądnie...


To po co to robisz?

 

e chdźby danio choć mam ich tylko 5 i się udało.


Danio to inne ryby... I trzymasz je z tymi Neonkami i Razborami? O zgrozo..

 

sory, myle się, jestem dyslektykiem...


Najlepsze wytłumaczenie :). Firefox i Chrome czy Opera też są dyslektykami ? 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna, co do płci neonów? Podejrzewam, że jesteś początkującą akwarystką, a rozróżnienie płci u tych akurat ryb wcale nie jest takie proste.

Może ten jeden neon, którego uważasz za samicę, jest gruby, bo coś mu dolega? Możesz wkleić zdjęcie?

Jeśli masz pewność co do płci, to wszystko o rozmnażaniu dostałaś już w linku od V_i.

Ale to naprawdę nie jest proste i poleca się raczej doświadczonym hodowcom.

 

PS. Czy ja mogę prosić, żeby co niektórzy użytkownicy przestali w końcu gnoić, besztać i strącać w przepaść wszystkich nowych i początkujących akwarystów oraz użytkowników tego forum? Jak się nie ma do powiedzenia niczego konstruktywnego i nie umie się kulturalnie doradzać i wypowiadać, to może warto zmienić zajęcie (czyt. udzielanie się na forach). Bo - wybaczcie za wyrażenie - rzygać już mi się tym chce...

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płci neonów jestem pewna, to na 100% samica i dwa samce.

Jeśli jesteś tego pewna to możesz spróbować je rozmnożyć, choć tak jak napisałem wcześniej rozmnożenie tych ryb jest znacznie trudniejsze niż choćby danio pręgowanych. Nie będę tu pisał jak to powinno mniej więcej wyglądać bo to jest fajnie opisane w linku który dostałaś. Ja natomiast mogę Ci życzyć sukcesu w rozmnażaniu neonów innesa, a jak Ci się uda to zachęcam do podzielenia się tym tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zdjęcia chyba nie dam ponieważ coś jest nie tak z mym tabletem... ale jestem pewna co do płci neonków. Chciałam jeszcze tylko powiedzieć, że mam kilka akwariów i proszę niemyśleć, że wszystkie rybki, o których będę wspominać są razem w jednym akwa.

Jeszcze co do neonów to będę próbować.

Maziama, przepraszam. Rzecz jasna, że jesteś kobietą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażanie neonów nie jest łatwe ale nie jest też niemożliwe, wszystkiego idzie się nauczyć i nie zrażaj się jak się coś za pierwszym razem nie uda :) Pamiętaj, że odpowiednia jakość wody tutaj jest bardzo ważna i nie zapomnij o zaciemnieniu akwarium i możliwie szybkim odłowieniu rodziców co by Ci jej nie zjadły. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...