Skocz do zawartości

Żabienice - jak rosną?


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w zbiorniku dwie Żabienice Ocelot i jedną zieloną.

Wiem, że gdy kupujemy w sklepie rośliny to wyglądają inaczej niż to co u nas będzie (nowe liście) ale mam zagwozdkę.

Czy powyższe rośliny nie powinny mieć długich łodyg a na końcu nich liście? Z takim planem były kupione...

U mnie mają szerokie, podłużne liście ale łodygi max 1-2cm długości...

Ona tak rosną normalnie czy jak?

Może są za młode? (zielona ma co prawda 4 miesiące a oceloty po miesiąc...)

Ewentualnie, co można by dać do akwarium by właśnie wyglądało jak sklepowa żabienica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję ostem... Ale czy ty nie masz Google? Jeżeli masz wątpliwości czy zakupione przez Ciebie rośliny w sklepie to żabienice to daj zdjęcie. Bo ja np. Nie znam żabienicy zielonej (chyba że Ocelot Zielony). A Ocelot z tego co wiem nie rośnie na długiej łodydze jak np. Blehera.

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echinodorus ocelot red

Echinodorus barthii

 

 

 

Ale czy ty nie masz Google? Jeżeli masz wątpliwości czy zakupione przez Ciebie rośliny w sklepie to żabienice to daj zdjęcie.

Google nie mam:P gdzie bym to trzymał... ale sprawdzałem w tej wyszukiwarce już wcześniej i zdjęcia są zarówno jedne jak i drugie (podobne do moich roślin oraz takie jakie były w sklepie) dlatego pytam.

Wątpliwości nie mam czy to Żabienice czy nie bo są.

Pytam hodowców roślin, co robią by miały one długie łodygi jak:

http://www.extraplant.com/media/catalog/product/cache/7/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/d/s/dsc_0009_4.jpg

 

Tak wyglądały na początku.

 

Obecnie jak wyglądają to zdjęcia już są... zapraszam na link w podpisie, ostatni post. Jak widać, mają długie, wąskie ( w porównaniu do pierwotnych) liście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to wyjąć je z akwarium. Wtedy będą miały długie łodygi. Rośliny z zoologów nie są uprawiane w akwariach, stąd zachowują się inaczej po wsadzeniu pod wodę, te liście na długich łodygach są skazane na zginięcie, potem zazwyczaj rosną zupełnie inne.

post-8283-0-42517400-1419175733_thumb.jpg

post-8283-0-29272000-1419175741_thumb.jpg

Tak się zachowała u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...