Skocz do zawartości

200L pierwszy raz wykonane testy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku posiadam akwarium o pojemności 200L dzisiaj kupiłem testy sery, i po wykonaniu i przeczytaniu paru artykułów chyba nie są najlepsze moje wyniki może ktoś sie wypowie które za niskie które za wysokie jak można obniżyć daną wartość i czy jest taka potrzeba.

gH - 16

pH - 8

kH - 5

 

I dodatkowo załączam zdjęcie mojego baniaczka.

 

post-20192-0-69025400-1419092404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa rybna jak się masz. Ph na pewno do obniżenia , kwestia jest taka czy takie masz w kranie czy coś w akwarium ci podnosi parametry. Te kamienne podłoże podejrzanie wygląda. Sprawdź kranówkę jeżeli tylko jej używasz do podmian.

Splend pierwszy

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten biały to ze sklepu zoologicznego nie pamietam jak sie nazywał ale jest tego woreczek tylko bo reszta to 25kg bazaltu

 

a może dodać coś do kubełka na obniżenie tego pH teraz mam ceramike i zeolit, może zamiast tego zeolitu coś innego zapakować do koszyka?

 

Dbaj o pisownię.Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. /darekbart

 

A co powiecie gdyby na obniżenie tego nieszczęsnego pH zamiast zeolitu dać do koszyczka filtru torf granulowany?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edit:

 

Już niedługo mam zamiar dostarczać co2, więc mam nadzieję że mogę ph spadnie. I mam do was jeszcze jedno pytanie jakie testy dokupić w następnej kolejności?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...