Skocz do zawartości

Chory bojownik


teac.her
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bojownika od niedawna w akwarium 25 l, dużo roślin i w obsadzie bojownik i dwie samiczki. Od wczoraj na płetwach bojownika pojawia się biały osad, ponadto powiększyły mu się oczy. proszę o pomoc w diagnozie.

 

Więcej info. Opisz zbiornik wg wzoru http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

/andy102

post-22082-0-64381400-1418844722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie,że obsada mogła spowodować ten nalot? Żyją raczej w zgodzie, mają dużo kryjówek. Będę zmieniać akwarium na większe ale dopiero po świętach.   Wczoraj zwiększyłam temp do 30, dzisiaj rano osad z ogona  zniknął  i wygląda normalnie ale pójdę dzisiaj do zoologicznego zapytać co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie,że obsada mogła spowodować ten nalot? Żyją raczej w zgodzie, mają dużo kryjówek. Będę zmieniać akwarium na większe ale dopiero po świętach.   Wczoraj zwiększyłam temp do 30, dzisiaj rano osad z ogona  zniknął  i wygląda normalnie ale pójdę dzisiaj do zoologicznego zapytać co dalej. 

Uważaj na rady w zoologach. Jest duże prawdopodobieństwo że (jeśli trafisz na sprzedawcę a nie fachowca) wyjdziesz z reklamówką pełną preparatów.

Lepiej poszukaj na forum informacji na temat choroby i czym leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się wyniki parametrów. Osad na płetwach wyglądem przypomina nieco pleśń, powięksozne oczy mogą świadczyć, że coś złego jest w parametrach, ale to tylko gdybanie.

Musisz mieć podstawowe testy, żeby w razie takich sytuacji możliwie jak naszybciej sprawdzić czy z wodą jest w miarę OK, czasami naprawdę 1-2dni mogą przesądzić o życiu ryby.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę też potwierdzić , że w zoologicznym trzeba mieć ograniczone zaufanie, proponowano mi nawet raz skalary do 25l. Byłam wczoraj, powiedziała mi pani , że to pewnie pleśniawka ale zanim cokolwiek wleje do akwarium kupie te testy, Dzisiaj rano (przed chwilą) zobaczyłam, że oczy są już  normalnej wielkości ale zaczerwienione, osadu nie ma. Jedyne co zrobiłam to podwyższyłam temp. Jestem dobrej myśli- jeszcze troszkę wytrzymają w tej ciasnocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...