Skocz do zawartości

Woda w akwarium i proces zalewania


qrazer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Jestem tu nowy, ale widzę Starego Druha DawPiego :) Mam chłopaki pytania odnośnie całego procesu zalewania i wpuszczaniu rybek. Dzisiaj załałem wodę z kranu do otwartych butelek, dodałem żywe bakterie oraz Denitrol który usuwa ponoć jakieś syfy z wody. I tu mam pytanie, czy mogę tą wodę trzymać w butelkach przez ten minimum tydzień by dojżała? Czy powinienem jutro (czyli po 24h od wlania) zalać ją do akwarium? A po tygodniu wpuszczać stopwniowo rybki? Proszę o Waszą pomoc oraz wszelkie rady :)

 

EDIT

 

PS

 

DawPi ładny styl zrobiłeś :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez qrazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy mogę tą wodę trzymać w butelkach przez ten minimum tydzień by dojżała?

Na czym polega dojrzewanie akwarium?

Jakie to są bakterie nitryfikacyjne?

Co to jest cykl azotowy i kiedy można wpuszczać ryby, żeby się nie potruły?

Odpowiesz na te 3 pytania (łatwe do znalezienia odpowiedzi na forum) to sam będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nierozumiesz mnie!!! Pani w sklepie wprowiadziła mnie w błąd bo mówiła że po 24 odstawnia wody należy zalać wodę a potem wpuścić rybki!!! I też tak zrobiłem :( Po dniu zobaczyłem że rybki pływają na górze jak by im tlenu brakowało, chodź napowietrzenie działa dobrze. Jedna rybka mi dziś padła!!! Gdzieś na necie przeczytałem to co napisałem post wyżej. Co mam robić teraz? Bo szkoda mi tych rybek... A tą Pania ze sklepu to jutro pojadę i Jej powiem co myślę o niej!!! Dobra szkoda czasu, proszę poradźcie coś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie u kolegi parametry wody i warunki dla ryb będą lepsze niż w zoologu ale warto mieć pewność że ryby u kolegi będą miały się dobrze, czyli będzie odpowiedni rozmiar baniaka, odpowiednia temperatura i parametry wody oraz odpowiednie towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi6 kolega ma 100 paru litrowy baniak a w nim około 20-30 rybek. Dziś u Niego byłem i moje rybki czują się chyba znakomicie a na bank lepiej jak wczoraj :) Za około miesiąca odda mi je :) A tak na marginesie czy moje 25 litrowe mikro akwarium będzie dobre dla 7 gupików? Kumpel mówi że mogę dać do max 10. Co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dużo musisz się jeszcze dowiedzieć. Brakuje podstaw i masz fatalnych doradców. Nawet nie wiesz jaką masz wodę . Gupiki moim zdaniem to nie są ryby dla początkujących ,co zrobisz z narybkiem. Rozwiązaniem są same samce ale nawet wtedy nie dał bym 10 sztuk. Strasznie syfią. Czytaj,czytaj ,a potem dopiero zadawaj bardziej rzeczowe pytania bo faktycznie klikać się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam same samce i tyle, ja nie chce aby się mnożyły bo tak naprawdę to nie mam warunków do tego ze względu ma maleńkie akwarium. Czyli 10 to przesada? Rozumiem. A masz jakąś ciekawą lekturę dla początkujących jeśli chodzi o rodzaj i chodowlę rybek?

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie odpowiedni rozmiar baniaka, odpowiednia temperatura i parametry wody oraz odpowiednie towarzystwo.

 

 

zibi6 kolega ma 100 paru litrowy baniak a w nim około 20-30 rybek

No to za mało wiesz o baniaku kolegi by stwierdzić

 

moje rybki czują się chyba znakomicie a na bank lepiej jak wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...