Skocz do zawartości

akwarium w spadku 112 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo zmniejszyłeś ilość gatunków ryb jakie mógłbyś mieć w tym akwarium.

Sprawdzałeś czy żwir nie zatwardza wody? Garść do szklanki z wodą RO/demineralizowaną i po 24h sprawdzić parametry.

 

Rośliny powinieneś rozsadzić, posadzone w kupie nie wyglądają za dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka rada. Weryfikuj decyzje i pomysły córki. Ma tylko 13 lat więc jest duże prawdopodobieństwo że wiedzę ma niewielką i będzie impulsowo podchodziła do ewentualnych zakupów.

Może poczyta tutaj parę artykułów i podejdzie poważnie do tematu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę najlepiej by było jakbyś na co najmniej 2 tygodnie zasłonił akwarium kocem i do niego nie zaglądał, będą się zapewne działy różne rzeczy, ale to raczej normalne i nie ma co przeżywać. ;)

 

Przesuń ten filtr maksymalnie do tyłu, nie jest tak urodziwy aby go eksponować. Bąbelki też wyłącz, nie są potrzebne.

 

Podłoże faktycznie córka wybrała chyba najgorsze z możliwych (chociaż w sumie dobrze, że nie różowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich forumowiczów.

Moje akwarium będzie miało w sobotę już tydzień, jutro zrobię testy wody.

Znalazłem w internecie rybki neonki po 1.5zł za sztukę: 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-stadko-neonkow-60szt-CID103-ID8fWOB.html#59d1ae8202

Czy na początek kupić kilka takich rybek?.Wpuściłbym je w przyszłym tygodniu tzn.po 14 dnia od startu akwarium.

Czy takie neony mogą żyć z innymi rybkami?(moja wiedza jest jeszcze mała)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy na początek kupić kilka takich rybek?.Wpuściłbym je w przyszłym tygodniu tzn.po 14 dnia od startu akwarium. Czy takie neony mogą żyć z innymi rybkami?(moja wiedza jest jeszcze mała)

Rybki wpuszczaj dopiero, gdy akwarium dojrzeje! W każdym cykl azotowy przebiega w różnym tempie, musisz zmierzyć to testami. W każdym razie na pewno nie zamknie się w ciągu 14 dni. Co do neonów, to można do nich dać jakieś pielęgniczki i rybki denne, ale do tego trzeba znać odczyn oraz twardość wody. 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy takie neony mogą żyć z innymi rybkami?(moja wiedza jest jeszcze mała)

 

Co do neonów, to można do nich dać jakieś pielęgniczki i rybki denne, ale do tego trzeba znać odczyn oraz twardość wody.

Ja również, tak jak kolega wyżej,  proponowałbym porobić testy na :ph,gh oraz kh, i założyć temat w dziele obsady, ponieważ ten dział tego nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki powinieneś kupić dopiero wtedy jak już będziesz pewny że zamknął się cykl azotowy w akwarium, czyli mówiąc inaczej, akwarium dojrzało. Aby to stwierdzić należy zrobić testy na NO2 i NO3. W dojrzałym akwarium NO2 powinno wynosić 0 ( zero ).

Druga sprawa to to że ryby dobiera się pod parametry wody, albo koryguje się te parametry pod wybraną obsadę. Wydaje mi się że pierwszy wariant jest łatwiejszy, no chyba że się okaże że woda w Twoim akwarium będzie wybiegać poza skrajne wartości, wtedy taka korekta będzie niezbędna. Ale to dopiero będzie można stwierdzić jak zrobisz testy. W każdym bądź razie nie znając wyników testów kupno ryb odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbo i potas. W przyszłości również makro i mikro. Pofatygowałem się na stronę wodociągów http://www.wodnik.net.pl/pl/parametry-jakosci-wody. Na Zabobrzu trzecim są takie oto parametry: ph 7, GH 3-5 KH 3. Zrobiłem je w piątek z ciekawości.

Edytowane przez adam skalar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbo i potas. W przyszłości również makro i mikro. Pofatygowałem się na stronę wodociągów http://www.wodnik.net.pl/pl/parametry-jakosci-wody. Na Zabobrzu trzecim są takie oto parametry: ph 7, GH 3-5 KH 3. Zrobiłem je w piątek z ciekawości

 

 

Możesz polecić jakiś nawóz?

Odnośnie parametrów wody, to jakie rybki będzie można hodować w takiej wodzie?

Edytowane przez ryszard233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...