Skocz do zawartości

akwarium w spadku 112 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. 
Pewnie takich pytań było wiele, ale poczytałem wasze forum i mam mętlik w głowie(testy wody ph azotany itp itd.) 

Akwarium ma 80l 
oświetlenie 2x18w 
I to tyle, resztę muszę kupic. 
Proszę o pomoc w założeniu i zarybieniu tego zbiornika. 
Mam jeszcze takie rzeczy: 
http://1drv.ms/1xeLdUY 

Pozdrawiam i dziękuje- Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz pomyśleć jakimy rybkami chcesz się opiekować. Podstawą to jest wiedza o akwarystyce. Na początek to podłoże i woda w zbiorniku. Dalej szukaj wiedomości  na forum lub w internecie, bo odpowiedź jest bardzo obszerna. Ryszarda pozdrawia Ryszard :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytania przed Tobą.

Grzałki jakieś masz, w zasadzie z dużych inwestycji to zakup filtra. Warto byłoby jakiś kubełek, jaki konkretnie to kwestia budżetu i obsady.

Posiadasz wiedzę na temat wody, którą zamierzasz stosować w akwarium (parametry: twardości i pH chociaż)? Zamierzasz/masz możliwość wpływania na te parametry (filtr ro, armatki torfowe)? Jeśli nie to na stronie internetowej wodociągów powinieneś znaleźć takie informacje. Niezbędne będzie to w sprawie doboru jakiejś obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wody około 2 tygodni.

A dostałem jeszcze dwa glonojady w butelce 5 litrowej z wodą ze starego akwarium.Czy te glonojady moga tak być w butelce? Butelka odkręcona jest i maja trochę żwiru na dnie i glonów....

Pozdrawiam

Edytowane przez ryszard233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dostałem jeszcze dwa glonojady w butelce 5 litrowej z wodą ze starego akwarium.Czy te glonojady moga tak być w butelce? Butelka odkręcona jest i maja trochę żwiru na dnie i glonów....

Nie mogą, oddaj je jak najszybciej. Trują się i niedługo zdechną w takich makabrycznych warunkach. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam czyste, żwirku kupiłem 10 paczek po 2kg.Mam pytanie czy do tego żwirku mogę kupić rośliny czy uruchomić całe akwarium i poczekać jakiś czas? Z zarybieniem mi się nie śpieszy.W sklepie dostałem jeszcze test ph oraz Tropical Bacto Active.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwirku kupiłem 10 paczek po 2kg

Szkoda, że nie chcesz mieć żadnych ryb dennych lub pielęgniczek :( No, ale każdy lubi co innego. \

 

Zalewasz akwarium, sadzisz rośliny, wkładasz sprzęt i czekasz 3-4 tygodnie.

 

Na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedź w linku, który podała V_i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie testy mogą być?
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquatest_NH3__25_46_41___4990
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquatest_GH_KH__25_46_41___4989
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquatest_NO2__25_46_41___4991
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquatest_NO3__25_46_41___4992

 

Czy kupować jakieś  odżywki dla roślin?
Proszę mi jeszcze polecić dobry sklep akwarystyczny internetowy.

Edytowane przez ryszard233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy będą OK.

Do żwiru możesz na start powsadzać kulki/pałeczki/koreczki nawozowe, żeby rośliny miały co ciągnąć przez korzenie.

Przy takim świetle coś do słupa też wskazane - ja u siebie w podobnym świetle (u Ciebie wynosi 0,45W/l) stosują carbo (z butlą nie chce mi się jeździć :P ), k+, macro green i classic aqua artu i jestem zadowolony. Polecam poczytać tematy w działach o roślinach i nawożeniu - wiele wyjaśnią.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane wodą, rośliny posadzone,bakterie bacto-active(tropical) dodane, wszystkie urządzenia włączone.

Temperatura ustawiona na 25st.c.,oświetlenie przez 10 godzin.

Mam pytanie odnośnie filtra, mam aquael turbo 1000. Posiada on pokrętło regulacji mocy filtra oraz napowietrzania, czy ustawić na maximum?

Woda zrobiła się trochę mętna,( żwir płukałem prawie 2 godziny :) ),kamienie gotowane i polane octem.

Czyli teraz tylko  czekać, testy kupione JBL 6in1

Proszę powiedzieć czy zrobiłem to dobrze?

 

 

 

post-22057-0-50560100-1419170178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie przez 10 godzin.

 

Na początku świec 5h i co kilka dni zwiększaj o pół godziny. Inaczej będzie wysyp glonów. 

 

Jak dla mnie żwirek wygląda słabo, bardzo słabo. Tym bardziej takiej dużej granulacji i dwa kolory...

 

Rośliny są posadzone w koszyczkach? Powinieneś je wyjąć i dokładnie oczyścić z waty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...