Skocz do zawartości

Nawóz pleśnieje? Czy to możliwe?


krewetek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam dodać do nawozów trochę kwasu askorbinowego i askorbinianu potasu (po ok. 0,2g/500 ml). W pełni bezpieczny konserwant (Witamina C i jej sól potasowa).

A czy askorbinian nie zakwasi troszkę wody? Nie rozłoży on się i z każdą dawką nawozu będzie się kumulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to nie laboratorium, robisz testy po to, żeby robić korekty.

Kalkulator też idealnie nie określa ile Wasze akwarium będzie zużywało danego nawozu.

Więc jak się pomylisz o 0,2 g czy 0.2 ml to ma to małe znaczenie. Zwiększasz ewenualnie dzienną dawkę roztworu z 10 ml na więcej, żeby mieć większą możliwość korekt i po problemie.

Następna sprawa jest taka, że nawet rozrabiając większą ilość to wsypujesz bardzo małą dawkę soli, jak zużyjesz połowę i zaczną Ci się robić gluty to wywalasz.... Ja się nimi nigdy nie przejmowałem i wszystko rosło (tylko ja zawsze rozrabiałem w 500 ml, dzienne dawki na 10 ml co dawało około 50 dni nawożenia- nie liczę korekt).

Przed każdym podaniem nawozu warto butelką wstrząsnąć.

 

To jaki masz skład tego co namieszałeś i jakiej wody użyłeś?

Bo tyle się o to koledzy wyżej pytają a odpowiedzi jak nie było tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakiś taki dziwny ten skład, sprawdza się w Twoim akwa? Nie za mało potasu?

Zapewne się Piotrek on nie sprawdza. :)

Za mało potasu i nie ma magnezu i fosforu bo zaszły ze sobą w reakcję i gluty się porobiły.

Szkoda tylko było Twojego czasu na mieszanie i soli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...