Jump to content

Gurami Mozaikowy choroba?


gacusakwa
 Share

Recommended Posts

Witam w niedziele zakupiłem 4 gurami mozaikowe wszystko pięknie ładnie ale dzisiaj zauważyłem u 4 coś dziwnego nie potrafie tego opisać to pokaże zdjęcie post-17644-0-32723900-1418117410_thumb.jpg i dziwne zachowanie zwłaszcza jednego pływa tak jakby było mu zimno a w akwa temp. 26  wiecie co to może być? Akwarium 200l obsada 27 neonów 4 zbrojniki niebieskie 5 kirysków spiżowych.

Link to comment
Share on other sites

okey już podaje :)


1. Litraż zbiornika -200l
2. Kiedy został założony- założony z 1,5 roku
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. unimax 250 tak włączony cały czas
4. Gatunki i ilość ryb- 27 neon innesa 4 gurami mozaikowe 1 mały mieczyk przetrwał po tym jak pozbywałem się reszty, 5 kirysków spiżowych 4 zbrojniki niebieskie
5. Ilość i rodzaj roślin- Ogólnie rośliny cieniolubne microsoria crypty. 

6. Inne sprzęty: grzałka 300w
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. podaje nawozy aqua art macro green, carbo i przy podmianie micro 

8. Parametry wody- mam tylko test na gh kh-gh 14 kh 4

9. Temperatura w zbiorniku-26
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra). filtr był czyszczony w niedzile przed wpuszczeniem gurami 
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane). dziś rano zaobserwowałem zmiany na ciele takie jak na zdjęciu tylko u gurami to się objawiło

12. Zdjęcie chorej rybki- post wyżej podane ;)

Link to comment
Share on other sites

No to na początku gąbki czyściłem w wodzie co była w kubełku z filtra czyli z akwarium potem wziąłem przepłukałem je w czystej z akwarium ceramike tak samo w wodzie z akwa i jeszcze dołożyłem nową ceramikę(nie płukałem jej) filtr on był nowy to 3-4 miesiące chodził. A wiecie co może im być wszystki e stoją w miejscu i się trzęsą do przodu i do tyłu wiecie co może im być? co oznacza to ciała od tyłu co im się zmienia kolor coraz bardziej zauważyłem że to mają? pomoże ktoś?

Link to comment
Share on other sites

Gurami mozaikowe to ryby ciepłolubne i dość płochliwe. Taka zmiana barw może być spowodowana również ( oprócz i innych czynników ) stresem u ryb, a także przebywaniem w niewłaściwych warunkach.

 

A tak na marginesie to te gurami najmniej pasują do obsady którą masz, a już na pewno nie powinno się ich łączyć z neonami innesa.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo słabe ciśnienie wylotu wody. Okey rozumiem jakby gurami były wcześniej w akwarium i poczuły tą zmianę ale one nie mogły. To dziwne że neonom nic nie jest kirysom tylko gurami które zostały wpuszczone po uruchomieniu filtra. 

Edited by gacusakwa
Link to comment
Share on other sites

Być może mają ograniczone możliwości odpornościowe. Spowodowane np. kiepskimi warunkami w jakich były trzymane wcześniej. Przyglądałeś się im choć dłużej w sklepie? Jak wyglądał proces aklimatyzacji/wpuszczania do Twojego zbiornika?

 

 

rozumiem jakby gurami były wcześniej w akwarium i poczuły tą zmianę ale one nie mogły.

A niby dlaczego nie mogły? Filtr czyściłeś w niedzielę i Gurami wpuszczałeś też w niedzielę. Zdajesz sobie sprawę z tego, ile czasu potrzeba, aby filtr dojrzał? Ile czasu potrzeba, żeby zadomowiły się w nim na nowo bakterie rozkładające trujące dla ryb związki?

Link to comment
Share on other sites

Były one kupowane na giełdzie akwarystycznej i właśnie nie wiem czy w tym nie tkwi problem, przyglądałem się dobrze i wyglądały dobrze ale zauważyłem w domu że nie chciały jeść pokarmu suchego i żywego ochotki. Myślałem że są zestresowane czy coś. No to przebiegało to tak że leżały z godzinkę w woreczku w akwarium potem je wpuściłem siateczką odławiając. Teraz znalazłem podobny temat i ktoś piszę że to infekcja bakteryjna ktoś pisał "skulone płetwy, drga w miejscu i że zmiana barw na białe moje właśnie takie coś mają i tam piszę żeby podać sól.

 

4 gurami padły dziś rano, musiały być już chore jak je kupowałem. 

Edited by gacusakwa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...