Skocz do zawartości

Rośliny do 60l akwarium


Vitaliss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W samym żwirku rośliny nie dadzą rady, coś tam musisz dla nich wcisnąć, jak wspominałam wcześniej, pod każdą zasadzoną roślinkę daj trzy kulki gliniano torfowe, w sklepach zoo np 20 sztuk za 8 zl.

Pocztaj o roślinkach z linku, który wstawiłam, zobacz na zdjęciach jak wyglądają i rozrysuj sobie na kartce, która gdzie i jak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to kulki G/T i piach z łOBI albo z ciastoramy na dno. Żwirek i kulki G/T, kiepsko mogą się sprawdzić. Myślę tu o przedostaniu się rozpuszczonej kulki (w postaci mętnej wody) przez żwirek do wody. Chyba że ktoś praktykował takie rozwiązanie kulek w żwirze i zagwarantuje, że nie ma takiej możliwości to proszę mnie poprawić :)

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autor tematu nie planuje ryb kopiących w podłożu to nie ma siły, żeby kulka sama od siebie wypłynęła. U mnie jedynie co to helki z piasu czasem przypadkowo kawałeczek kulki wykopią jak jest źle włożona (ze żwiru do tej pory ani razu), ale nic się jeszcze nigdy nie stało.

 

BTW. jeżeli mowa o danio lamparcim czy pręgowanym to 60tka o standardowych wymiarach jest nieodpowiednia.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kulki są włożone w podłoże na głębokość powiedzmy 5 centymetrów, to powszechnie dostępne małe rybki typu kiryski na pewno ich nie wykopią. Kulka musiałaby być dosłownie lekko przysypana piaskiem, żeby ją odgrzebały. Inna sprawa z większymi rybami. Z takich popularnych, łatwo dostępnych w sklepach gatunków, to chyba tylko glonojad syjamski potrafi zrobić demolkę w podłożu i przy nim można spodziewać się wywalenia kulek na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o:

 

Myślę tu o przedostaniu się rozpuszczonej kulki (w postaci mętnej wody) przez żwirek do wody

 A nie o możliwości wykopania kulki z podłoża przez ryby ;)  
 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby mętna woda z rozpuszczonej kulki przedostawała się samoczynnie z podłoża do wody (stosowałem je pod żwirkiem i piachem). Jedynie przy przesadzaniu roślin trzeba uważać, bo może rzeczywiście taka miękka już kulka rozwalić się i wtedy męty z niej będą pływać w wodzie. Ale to samemu trzeba ruszyć podłoże, żeby tak się stało.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje pawie oczka i danio.

Jakie Danio bo nie każdy nadaje się do tak małego zbiornika?

Podaj również wymiary akwarium (litraż to nie wszystko).

 

edit: no ale to i tak nie pytanie na ten dział ;)

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...