Skocz do zawartości

Kaskada HF-450


emio_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam w planach wbudowanie 40 litrowego zbiorniczka w szafkę pod głównym akwa, myślałem tu o kawałku Wenezueli z haremem Gupika Endlera i grupką krewetek. Znalazłem kaskadę HF-450, na moje oko całkiem przyzwoita... Sprzedawca podaje, że filtr można spokojnie zamontować do 100 litrów, wiec zakładając, że trochę ściemnia, przy 40 litrach powinien być idealny. Czy ktoś ma doświadczenie z ta kaskadą i może wyrazić swoją opinię na temat tego sprzętu, ewentualnie polecić jakąś alternatywę? Pozdrawiam

Edytowane przez emio_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie przetestowałem sporo kaskad, to się wypowiem :-).
HF-450 jest całkiem dobry rozwiązaniem, lecz jest ona troszkę głośna i nie wiedzieć czemu lekko wibruje podczas pracy.
Największym rozczarowaniem był Aquael FZN-1 który do tanich nie należy. Filterek działa dobrze i cicho tylko gdy jest ustawiony na 100% przepływu. Jeśli zachce nam się regulować przepływ, to robi się głośno.
Teraz mam AQUA SZUT N500 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jest cichutki, nawet przy zmniejszeniu przepływu, nie wibruje. Cena do jakości jest tutaj odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za opinię, generalnie akwarium będzie wbudowane w szafkę, także nie będzie mi przeszkadzać delikatny hałas, na chwilę obecną w szafce pracują JBL e701 i e901 także już się przyzwyczaiłem do delikatnego szumu. Bardziej interesuje mnie wydajność, jakość... Poczytam o Aqua Szut, jeśli chwalisz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...