Skocz do zawartości

Kożuch na powierzchni wody


ELWonsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie.
Wyszukiwałem już po całym internecie co, może być przyczyną gromadzenia się kożucha na powierzchni wody.
Lecz zdania są różne i już sam nie wiem.
Ruch tafli wody jest poprzez deszczownice która jest założona równo z powierzchnią. Gdzie leży problem. Czy jest szkodliwy dla rybek?
Akwa 60l, filtr aquael fan 1 plus deszczownia.

Zdjęcie deszczowni jak jest w akwarium
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5ef86edeb9aab49.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być kożuch bakteryjny pomieszany z kurzem. Spowodowany jest na ogół słabą cyrkulacją wody, a także brakiem pokrywy w  akwarium. Jest to niepożądane ponieważ będzie utrudniać wymianę gazową, a w skrajnych przypadkach może nawet powodować przyduchę u ryb.

Możesz spróbować delikatnie zebrać go z powierzchni wody jakimś naczyniem, choćby szklanką. Jednak jeśli nie usunie się przyczyny, zjawisko może się powtarzać. Najlepiej jak byś opisał zbiornik według tego schemat http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skimmer eheima do fan 1?

W sensie?

Eheim 350 Skimmer, to oddzielny filtr powierzchniowy, pracujący niezależnie od innego filtra...

Tyle, że do 54l? No nie wiem. u mnie w 72l robił, delikatnie mówiąc "pralkę", nie obyło się bez przydławienia przepływu DIY (jeszcze bardziej niż fabrycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...