Skocz do zawartości

Pierwsze muszlowe


Herbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Po prawie dwóch latach zabawy z zieleniakiem, zapragnąłem jakiejś odmiany, Dość długo szukałem alternatywy dla "roślinniaka ogólnego" aż trafiłem na temat kolegi  Nantai z jego muszlami http://forum.superakwarium.pl/topic/42045-50-muszlowo/ To był strzał w dziesiątkę. Z miejsca zacząłem wertować internet za wiedzą na temat tego biotopu.

Po 3 miesiącach zbierania informacji i potrzebnego wyposażenia, na początku listopada ruszyłem z pracami.

 

Krótki opis zbiornika:

Akwarium 102l
Zbiornik obrócony o 180 stopni co by można było obserwować życie bez zniekształceń. 
 
Tło: Czarna folia samoprzylepna. 
 
Filtracja: 
Kubełek HW 302 zasypany grysem koralowym. Na wlocie gąbka. ( Rozważam również wykorzystanie filtra narurowego jako prefiltra) 
 
Ogrzewanie:
Grzałka aquael 100 W
 
Oświetlenie: 
Naświetlacz led 10 W(dodatkowo przyciemnione folią samoprzylepną co by złagodzić światło ) 
Oświetlenie nocne niebieskie led
 
Podłoże: 
Piach do piaskownicy zakupiony w jednym z marketów budowlanych. 
 
Dekoracja: 
Kilka skałek z serpentynitu + muszle winniczka w ilości około 20 sztuk. 
 
Flora: 
Anubiasy+ nurzaniec+ Microsorum pteropus "Windelov"
 
Fauna: 
Altolamprologus compressiceps sp. Shell (młode podrostki w ilości 5 sztuk)
ExLamprologus brevis (dobrana dorosła para)
 
Wczoraj została wpuszczona obsada, na ten moment obserwacja możliwa jest tylko w nocy, ewentualnie z przyczajenia bądź po nieumieszczeniu przy szybie kamery. Nawet drobny ruch w pobliżu akwarium powoduje szybką ewakuację obsady do najbliższych muszli.
 
Parę fotek:

o0uih5.jpg
2hehqf7.jpg
2e54jf5.jpg
2mrb9g7.jpg

ebexj7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...