Skocz do zawartości

Rośliny w "pajęczynach" ?


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniaczek zalany 4.12.2014

 

Wymiary:

80x30x40

 

Podłoże:

Piasek

 

Filtracja:

Aquael fan 1 plus

 

Oświetlenie:

18 W [do zmienienia)

 

Nawożenie

Co2, carbo

 

Roślinność:

Moczarka kanadyjska

Mech Java Moss

Reszty nie znam

 

Planowana obsada:

 

Akwarium założone wczoraj. Mam ulotkę ze sklepu plantica i jest opisane krok po kroku jak wystartować zbiornik roslinny.

post-19956-0-54112200-1417797819_thumb.jpg

 

Światło świecę ok 10 h.

Filtr 24h.

Dozuję Co2

Dodałam BactoActive ok 5 ml.

Dodałam 10 ml. Micro zamiast Carbo

Dzisiaj podmieniłam 50% wpdy na zwykłą kranówkę.

 

Problem jest w tym, że zamiast Carbo dodałam Micro. Zaraz po tym nalałam 10 ml. Carbo. Na następny dzień zauważyłam na niektórych gatunkach roślin jakby "pajęczyny".

post-19956-0-58768800-1417798340_thumb.jpgpost-19956-0-61293300-1417798326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem jak w jeden dzień można wyhodować takie coś. Raczej nie jest to wina tego mikro, od niego miałabyś inne "narośli", i raczej nie w takim czasie. Mówiąc (a w zasadzie pisząc) szczerze to po głowie chodzi mi tylko mizerna filtracja (nie jest w stanie wywołać odpowiedniego ruchu wody). No chyba, że zgodnie z teorią pewnego telewizyjnego doktora, coś przed nami ukrywasz. ;)

 

I weź ogarnij menu painta (czy przeglądarki zdjęć systemu, którego używasz) i poszukaj tam opcji: "obróć zdjęcie" (albo czegoś podobnego) przed zamieszczeniem zdjęcia (po użyciu takiej opcji system powinien się zapytać o to czy zapisać zmiany, jak nie to użyj opcji "zapisz").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem jak w jeden dzień można wyhodować takie coś. Raczej nie jest to wina tego mikro, od niego miałabyś inne "narośli", i raczej nie w takim czasie. Mówiąc (a w zasadzie pisząc) szczerze to po głowie chodzi mi tylko mizerna filtracja (nie jest w stanie wywołać odpowiedniego ruchu wody). No chyba, że zgodnie z teorią pewnego telewizyjnego doktora, coś przed nami ukrywasz. ;)

 

I weź ogarnij menu painta (czy przeglądarki zdjęć systemu, którego używasz) i poszukaj tam opcji: "obróć zdjęcie" (albo czegoś podobnego) przed zamieszczeniem zdjęcia (po użyciu takiej opcji system powinien się zapytać o to czy zapisać zmiany, jak nie to użyj opcji "zapisz").

Nic nie ukrywam. Boje się trochę o te rośliny. Może je usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest podobne do takiego śluzu ? Mało widać ze zdjęcia. Jeżeli to biały śluz, prawdopodobnie to przez to co dodałeś. Ja przy zakładaniu zbiornika dawałem też jakąś specjalną chemię i na drugi dzień i korzenie i rośliny miałem w takim śluzie. Po czasie samo przeszło, a to co się dało zebrałem ręcznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie pajęczynki, a  w szczególności na limnophila sessiliflora. Ja uznałam to za brunatnice, ilość się zmniejszyła, ale nadal są. Niestety nie wiem jak to zwalczyć, ja  zdejmuję je ręcznie.

 

O tak wyglądają ( zdjęcia w temacie) : http://forum.superakwarium.pl/topic/45301-problem-z-brunatnicami/?do=findComment&comment=457924

Edytowane przez kropka207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...