Skocz do zawartości

Jaki filtr do akwarium


Dejw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego musisz przyciąć pokrywę? Przecież każdy filtr zewnętrzny montuje się tak samo, kwestia tylko średnic węży, ale te różnice są tak niewielkie, że nie powinny nic zmienić, możesz pokazać zdjęcie pokrywy?
Jeśli jakieś plastikowe sztywne elementy (jakieś złączki, zagięcia) nie wchodzą, to można je wymienić na inne po prostu, nie trzeba od razu zmieniać całego filtra ;)
EDIT: Już widzę, ma taki śmieszny sposób montażu, myślę, że możesz spokojnie kupić jakiekolwiek inne kształtki plastikowe i je zamienić (koszt 20 zł mniej więcej).

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc montować go na bocznych szybach to raczej zmiana kształtki nic nie da. I czy w pokrywie będą dziury czy nie, to te wiszące węże nadal będą mało atrakcyjne.

Nie możesz ich dać na tylnej ścianie, w miejscach w których pokrywy są do tego przygotowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc montować go na bocznych szybach to raczej zmiana kształtki nic nie da. I czy w pokrywie będą dziury czy nie, to te wiszące węże nadal będą mało atrakcyjne.

Nie możesz ich dać na tylnej ścianie, w miejscach w których pokrywy są do tego przygotowane?

No właśnie spodziewałabym się, że pokrywa ma jakieś wycięcia gotowe? Generalnie musisz po prostu kupić kolanka o średnicy zewnętrznej, takiej jak wewnętrzna węży, bo rozumiem, że te łączniki od unimaxa przez gotowe wycięcia nie wchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tyłu pokrywy są wyformowane gniazda na węże.

Wąż to bym jeszcze wcisnął ale te końcówki Aquael-a są tak duże, że z tym nic nie zrobię.

Generalnie kupione z Allegro dzwoniłem wcześniej aby doradził mi jakiś filterek. Gość od doradztwa nie poinformował mnie, że trzeba ingerować w pokrywę lub dokupić kolana. Dopłaciłbym do innego filtra przy którym nie trzeba w nic ingerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje albo wymienić filtr, albo prostsze rozwiązanie - normalne kolanka zamówić :) Węże w unimaxie to z tego co widzę 16/22, czyli szukasz czegoś typu: http://allegro.pl/przylacze-hw-302-303-zasysanie-wejscie-16-22-mm-i5682068070.html http://allegro.pl/hw-302-303-odplyw-wyjscie-deszczownia-16-22-mm-i5682068027.html czy jakieś takie http://allegro.pl/jbl-inset-16-22mm-wlot-z-koszykiem-gratis-i5843165230.html Generalnie szukaj pod hasłami 16/22 wlot lub wylot.
Jak chcesz to można też inwestować w szklane, drogie, ale bardzo ładnie się to prezentuje ;)

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co od razu wymieniać? Przecież można zrobić tak

 

 

wycinać tylną ściankę tego wypustu

nożyk do tapet i gotowe, od tyłu nic nie widać. Ja tak dawno temu zrobiłem i nie widzę żadnego problemu. Wolałem wyciąć niż ponosić dodatkowe koszta odsyłania filtra lub kupowania dodatkowych kolanek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co od razu wymieniać? Przecież można zrobić tak

 

 

nożyk do tapet i gotowe, od tyłu nic nie widać. Ja tak dawno temu zrobiłem i nie widzę żadnego problemu. Wolałem wyciąć niż ponosić dodatkowe koszta odsyłania filtra lub kupowania dodatkowych kolanek. 

Akwarium stoi w takim miejscu, że będzie to widoczne. Będę przerabiał wejście czyli kolanko może jakiś łuk na przewód aby się nie zagiął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...