Skocz do zawartości

Problem z silikonem w akwarium 240l.


sambi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem akwarium 240l, 120x40x50 używane. Jeszcze nie zalałem. Dopiero dzisiaj zauważyłem, że w łączeniu bocznej szyby z przednią są pęcherzyki powietrza i szyba w tym miejscu jest trochę ,,uszczerbana". Jest też drugie takie miejsce ok 15 cm nad tym.

1. Czy to grozi przeciekaniem lub pęknięciem akwarium?

2. Czy można jakoś to naprawić? (np. wzmocnić drugą (grubą) warstwą silikonu lub/i z zewnątrz przykleić pasek szyby)

 

Dodaję zdjęcia, ale nie wiem czy na tym coś da sie zobaczyć.

 

Pozdrawiam.

 

ps. Nie wiem czy w tym dziale, jak nie to prosze o przeniesienie.

post-3924-0-33542700-1417528202_thumb.jpg

post-3924-0-74064800-1417528219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się zrobić lepsze fotki :) bo tu wyostrzyło Ci firanke i kaloryfer :)

Jeśli akwa jest rzeczywiście uskodzone to czy nie możesz zwrócić go do sklepu?

Wklejenie paska szkła napewno wzmocni łączenie ale czy jest to dobry pomysł na rozwiązanie tego problemu to już lepiej niech się ktoś bardziej doświadczony wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem od klejenia zbiorników nie jestem ale wg mnie wystarczy przejechać sylikonem. 

Sprawdzałeś czy są wycieki w zalanym zbiorniku?

 

 

 

 

 

Jeśli akwa jest rzeczywiście uskodzone to czy nie możesz zwrócić go do sklepu?

 

Akwarium kupione jako używane więc raczej nie w sklepie zakupione.

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewałem go jeszcze, bo się boję :) ale i tak nie mam jeszcze filtra, podłoża itd. Sprzedawca mówił, że było zalane i nic się nie działo.

A przejechać silikonem to od wewnętrznej strony?? Bo ten ,,wżer" czy jak to tam nazwać jest po zewnętrznej stronie akwarium.

Edytowane przez sambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie zawsze prawdę Ci powie, zwłaszcza jak sprzedaje używkę ;)

Sprawdź w bezpiecznym miejscu np na kafelkach, w kabinie prysznicowej, byle na płaskiej powierzchni i podłóż coś pod dno np. ręcznik.

Jeśli akwarium jest proste to ja bym nawalił sylikonu akwarystycznego z zewnątrz i od wewnątrz.Następnie z ładniejszej strony zrobiłbym front a na tył od wewnątrz przykleił jakieś czarne tło i nic by nie było widać.

Ewentualnie ze zbiornikiem do szklarza i zrobi ci to lepiej. Być może i trzeba będzie wymienić szybę jeśli jest znaczny odprysk.

Poczekaj jednak na opinię speców od klejenia zbiorników. Uzyskasz pewniejsze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda podobnie, tylko gdy patrzy się od frontu to pod silikonem około 1 mm jest. Ale jak to nic goźnego, to ok.

Ale mam jeszcze problem.

To akwarium nie ma wzmocnienia poprzecznego, ma tylko wzdłużne. Tylko wzmocnienie wzdłużne tylne około rok temu pękło(u tego gościa co kupiłem) i sam je wkleił z grubszej trochę szyby i szerszej i to wzmocnienie jest od bocznych ścian po ok. 11,5cm (z każdej strony, więc w miarę równo).        

Natomiast wzmocnienie z przodu(oryginalne, czyli od nowości było) z jednej strony odległość od ściany bocznej(prawej) wynosi ok.11,3cm a z drugiej strony ok 9cm.

1. Czy to nie spowoduje pęknięcia, albo nie będzie jakiegoś problemu?

2. Czy wkleić wzmocnienie poprzeczne i jak coś to ile 1 czy 2??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to teraz pytania:)

1. Gdzie wkleić to wzmocnienie? Na środku akwarium, czy na środku wzmocnienia przedniego?

2. Jaka szerokość wzmocnienia? 10-15 cm?

3. Jaka grubość wzmocnienia?

4. Czy może być użyte do tego szyba z okien? Tylko że jest ona chyba za cienka i już ma trochę lat.

5. Jak wkleić i czym? Czarny silikon z zoologicznego bedzie ok? Czy wzmocnienie ma być przyklejone do przedniej i tylnej szyby jak i do wzmocnień wzdłużnych czy wystarczy tylko do wzmocnień wzdłużnych?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Gdzie wkleić to wzmocnienie? Na środku akwarium, czy na środku wzmocnienia przedniego


Nie do końca rozumiem pytanie, ale powiem tak.
Wklej wzmocnienie opierając je na wzmocnieniach podłużnych.

 

Jaka szerokość wzmocnienia? 10-15 cm?


I jedna i druga szerokość jest dobra, ale proponuje użyć mniejszej. Szerokie wzmocnienia poprzeczne czasem przeszkadzają w łowieniu ryb i ustawianiu dekoracji.

 

Jaka grubość wzmocnienia?


Najlepiej by było wkleić wzmocnienie 6-8mm, ale wszystko zależne jest od tego jak skonstruowane jest Twoje akwarium. Jak nisko od górnej krawędzi zbiornika są wklejone podłużne wzmocnienia. Jest to istotny fakt bo szkoda by było wkleić wzmocnienie, które będzie wystawać poza ogólny obrys zbiornika.

 

Czy może być użyte do tego szyba z okien? Tylko że jest ona chyba za cienka i już ma trochę lat.


Nie ma to sensu.

 

Jak wkleić i czym? Czarny silikon z zoologicznego bedzie ok? Czy wzmocnienie ma być przyklejone do przedniej i tylnej szyby jak i do wzmocnień wzdłużnych czy wystarczy tylko do wzmocnień wzdłużnych?


Wzmocnienie powinno mieć taką długość by pozostawić odstęp 1mm z każdej strony (w stosunku do przedniej i tylnej szyby).

Kolor silikonu w tym przypadku nie ma znaczenia. Kwestia tego by byl to silikon akwarystyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...