Skocz do zawartości

[105L] Obsada po resecie


vatone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
na wstępie dzień dobry wszystkim na forum, bo to mój pierwszy post. 

Posiadam akwarium 105L o standardowych wymiarach 80x40x35 tyle że lekko ścięte z przodu. Akwarium zostało zresetowane ok. 2 tygodnie temu. Aktualnie dojrzewa.
Parametry wody: 

pH trochę poniżej 7 (woda kranowa ma ok. 7,3-7,5 jednak po wlaniu do akwarium odczyn zasadowy znika, pewnie przez korzenie) 
woda jest dość miękka, ok. 180 mg CaCO3/l
temperatura wody ok 25 stopni Celsjusza 

filtr Aquael wewnętrzny niestety nie mogę teraz podać modelu
oświetlenie 2x18W 
W akwarium jest na razie niewiele roślin, a może inaczej: są to małe sadzonki, więc akwarium wygląda na dość opustoszałe. Z tyłu rosną nurzańce, w głównej części akwarium żabienice, anubias i mała kryptokoryna. Mam jednak nadzieję że niedługo urosną i będzie to wyglądało ciekawiej. 
Są również 2 korzenie. 

Na dnie jest: podkład akwarystyczny do roślin (drobny żwirek), a na tym wartstwa dość grubego żwiru (kamyszki) pomieszana z drobnym żwirkiem. Warstwa podłoża nie jest zbyt gruba.
Ponieważ to co leży na dnie jest dośc gruboziarniste, mam zamiar dosypać na dno warstwę kilka cm piasku. Chcę kupić piasek "do piaskownic" z atestem, jakieś 20 kg. Czy to będzie OK?

 

Planuję taką obsadę:

- neon Innesa / neon czerwony 10-12 szt

- prętnik karłowaty 1+1 - to trochę później, gdy dokupię jakieś pływające rośliny i się rozrosną.

 

- nie wiem co dać do warstwy dennej. Kiryski średnio mi się podobają ale na pewno coś przy dnie się przyda do sprzątania :) Może kilka otosków?

 

Proszę o pomoc w doborze ryb. Zastanawiam się również nad obniżeniem temperatury wody o jeden stopień. Do ok. 24 stopni Celsjusza.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez vatone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam zamiar dosypać na dno warstwę kilka cm piasku. Czy to będzie OK?
Piasek z czasem wymiesza sie ze żwirem.

 

- neon Innesa / neon czerwony 10-12 szt

 

Zastanawiam się również nad obniżeniem temperatury wody o jeden stopień. Do ok. 25 stopni
Przy neonach innesa obniżenie temperatury będzie konieczne. Te ryby potrzebują chłodniejszej wody 22 - 23*C.

 

- prętnik karłowaty 1+1
Zamiast tego to proponował bym do neonów innesa Apistogramme borelli.

 

Może parkę otosków?
Otoski to ryby stadne i powinny byc trzymane w większych ilościach.

 

Ogólnie dla wyżej wymienionych ryb, głównie neonów pH powinno być poniżej 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast tego to proponował bym do neonów innesa Apistogramme borelli.

 

 

Na 100% nie dostanę tej ryby w zoologicznym w moim mieście. Najbliższy akwarystyczny z prawdziwego zdarzenia mam we Wrocławiu, a to ok. 100km. Nie chcę transportować ryb na takiej odległości. Nie jestem nawet pewien czy prętnika nawet dostanę u siebie. 

 

 

Piasek z czasem wymiesza sie ze żwirem.

 

To już trochę problem. To trudno, najwyżej wyjmę chociaż część żwiru i wsypię piasek. Czy 20 kg wystarczy do takiego akwarium? 

 

EDIT: z ryb które mogę kupić u siebie, to brzanki sumatrzańskie, danio pręgowane, jakieś razbory, neony właśnie. Chyba widziałem też kakadu- może harem tej rybki założyć? Albo pięlęgniczki Ramizera?

Są też żyworódki ale nie chcę ich raczej w akwarium. 

Edytowane przez vatone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...