Skocz do zawartości

Drzewko, aranżacja itd.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Laikiem siebie bym nie nazwał, ale nie chcę niepotrzebnej roboty moderatorom przysparzać. ;)
Może od początku. Mam 30 litrowe akwarium. Chciałbym uzyskać mniej więcej taki efekt:
290996f631f2ac7583b9d054a6bce9d6.jpg

Wiem jak zrobić takie drzewko, wiem jak je pielęgnować. Tylko moje pytania dotyczą:
Co najlepiej sprawdziłoby się na trawnik? Mały Heniek?
Czy neonki nie byłyby zestresowane praktycznie brakiem kryjówek? Nie zaszkodziło by to ich samopoczuciu/zdrowiu?
Czego użyć na podłoże? Czarnego czy właśnie takiego jak na zdjęciu bardziej brązowego żwirku? Może macie jakieś linki?
Jakie 'kamyszki' by się między trawą ładnie komponowały?
Jakie oświetlenie będzie najlepsze dla idealnego wzrostu mchu i trawnika? Jakiego preparatu/ów używać do nawożenia roślin? Czy wystarczą preparaty w podłożu?  

I czy mielibyście jakiś pomysł na schowanie filtra/zamienie go na coś, bo w tak małym akwarium, przy takiej aranżacji wydaje się niemożliwością ukrycia całego filtra i grzałki, zwłaszcza gdy filtr mam ze starego 100 litrowego akwarium. Czy może gdybym podmieniał wodę co tydzień, obeszło by się bez filtra, tylko jakiś napowietrzacz?

Trochę tych pytań się nazbierało, ale mam nadzieję, że ktoś wytrwały się znajdzie i odpowie mi na te wszystkie pytania.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Cebul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda mi się uzyskać podobny efekt, choćbym miał włożyć w ten zbiorniczek setki.

Dzięki za link, na pewno skorzystam.

Pójdę jeszcze na inne fora popytać, może akurat się autor tamtego zbiorniczka znajdzie. ;)

Oby ktoś się znalazł z doświadczeniem, bo nie chciałbym od razu wtopić pieniędzy na metodę "prób i błędów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego użyć na podłoże? Czarnego czy właśnie takiego jak na zdjęciu bardziej brązowego żwirku? Może macie jakieś linki? Jakie 'kamyszki' by się między trawą ładnie komponowały? Jakie oświetlenie będzie najlepsze dla idealnego wzrostu mchu i trawnika? Jakiego preparatu/ów używać do nawożenia roślin? Czy wystarczą preparaty w podłożu?

 

Na te pytania odpowiedź znajdziesz w tych tematach:

http://forum.superakwarium.pl/topic/29317-m%C3%B3j-przepis-na-akwarium-ro%C5%9Blinne/

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

 

 

 

Czy może gdybym podmieniał wodę co tydzień, obeszło by się bez filtra, tylko jakiś napowietrzacz?

To zdanie zaprzecza temu:

 

 

Laikiem siebie bym nie nazwał,

NIe, nie da się obejść bez filtra, nawet w akwariach typowo roślinnych bez ryb filtracja jest bardzo ważna.

Odstąpieniem są od tego zbiorniki LT ale ten będzie HT, inaczej będziesz walczył z glonami jak z wiatrakami.

Do tego zdjęcia wszystko zostało wyciągnięte z akwarium (tak się robi na konkursy).

 

 

 

Pójdę jeszcze na inne fora popytać, może akurat się autor tamtego zbiorniczka znajdzie. ;)

Na naszych forach się nie znajdzie. Autorem jest Filipe Oliveira.

Wykorzystał do tego:

 

Dimensions: 55x35x35

Volume: 60 L

Substrate: ELOS Bottom mineral, ELOS Terra Zero, ELOS Terra Small

Light: Calha T5 3x24w 6.000k

Plants: Utricularia graminifolia, Eleocharis parvula, Vesicularia dubyana

Krok po kroku:

tumblr_mu1sssYOVB1rhc6xpo2_1280.jpg

 

Tutaj masz inny projekt jego wykonania:

Każdy następny odcinek: One step closer to kolejne etapy powstawania aranżacji, przycinek itd.

 

Do tak oświetlonych baniaków żadna obsada się nie nadaje.

Miłego czytania i powodzenia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...