Skocz do zawartości

Pokrywa aluminiowa 120x50 4x54W


wojtasek4321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,zamierzam wykonać pokrywę aluminiową z blachy 2mm.Dodatkowo wzmocnię ją kątownikami aluminiowymi.Całość będzie klejona specjalistycznym klejem montażowym przy użyciu kątowników.Na koniec pokrywę zmatuję,położę podkład a potem ją pomaluję na biały połysk.


A więc tak,nie porobiłem fotek od momentu sklejania,zrobiłem to za pomocą kleju montażowego z Castoramy o nazwie Mamut,podobno najmocniejszy klej montażowy na każdy rodzaj materiału.Do pokrywy przymocowałem 4 profile aluminiowe o długości 100cm 1,5mmx1,5mm,które pełnia funkcję usztywnienia oraz posłużą mi do zamontowania oświetlenia.Do korony(obwódki) pokrywy użyłem kątowników aluminiowych 1,5x1,5.One także pełnia dwie funkcje,dolne kątowniki służą do podtrzymywania pokrywy na akwarium a górne zaś utrzymują blat pokrywki.A i na tylnej części obudowy zamocowałem profil aluminiowy w kształcie U,W momencie kiedy unosi się blat do góry jego koniec wskakuje w profil i tym sposobem mamy zawias ;).

 

Zaraz wstawię fotki.

Edytowane przez wojtasek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam trochę czasu zleciało ale wkońcu udało mi się wrzucić fotki z mojej pracy

Elementy już po sklejeniu oraz po matowaniu.Użyłem papieru sciernego 200 a potem 800.

 

DSC_0145_zps54cd8502.jpg

DSC_0147_zps29e1f6a0.jpg


Witam trochę czasu zleciało ale wkońcu udało mi się wrzucić fotki z mojej pracy

Elementy już po sklejeniu oraz po matowaniu.Użyłem papieru sciernego 200 a potem 800.

 

DSC_0145_zps54cd8502.jpg

DSC_0147_zps29e1f6a0.jpg

DSC_0149_zps140c2172.jpg

DSC_0146_zps025c62ee.jpg

DSC_0151_zps6e7a1a35.jpg

preparat ,który użyłem do odtuszczania

DSC_0160_zpsc45c4a08.jpg

kładę podkład przed malowaniem i odczekuje 24h

DSC_0161_zps2ed08389.jpg

elementy w podkładzie

DSC_0158_zps0d406971.jpg

DSC_0163_zps9b2a9ed7.jpg

rogi pokrywy zarobiłem szpachlą samochodową aby nie było widać łączeń

DSC_0156_zps3632c8ff.jpg

DSC_0155_zpsc16ee3eb.jpg


Piszcie,oceniajcie,co zrobiłem źle co dobrze,mile widziane jakieś sugestie zanim zacznę robić nową pokrywę.Fotki całości z oświetleniem postaram się wrzucić na dniach.Całość pomalowałem biała perła (farba lakiernicza,samochodowa)

Edytowane przez wojtasek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...