Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jako, że jestem nowa na tym forum chciałabym na początek serdecznie powitać wszystkich użytkowników :)

 

Moje pytanie dotyczy nurzańca, otóż mam 40l akwarium z 40W oświetleniem i mój nurzaniec ginie w oczach, rozpuszcza się i brązowieją mu iście. niedawno dopiero trafił do mojego akwarium, tj. ok. 4 tyg. temu, akwarium zostało założone 2 miesiące temu. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

W moim akwarium znajdują się 2 molinezje, 3 qupiki i glonojad, a także 13 malutkich molinezji w kotniku (które oczywiście nie zostaną tam wszystkie kiedy dorosną, gdyż akwarium jest zbyt małe i nie chcę, aby rybki się męczyły).

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to zwykła żarówka, która była w zestawie przy pokrywie zakupionej razem z akwarium... Mam zamiar zakupić większy lepszy domek dla ryb, lecz nastąpi to dopiero za miesiąc do dwóch... Glonojad jak narazie mierzy zaledwie 2,5cm, molinezje również są młodziutkie i nie są większe niż 3cm więc mam nadzieję, że wytrzymają te góra 2 miesiące.


http://www.zooplus.pl/shop/rybki/dekoracja_akwarium/podloza_do_akwarium/zwirek/151746?gclid=CObhz8WupcICFQrLtAod5nwAQQ Oto podłoże w akwarium, znajduje się tam jeszcze kokos i nurzaniec, który jest jedyną rośliną w tym zbiorniku, gdyż moja przygoda z akwarium dopiero się zaczęła a nurzaniec miał być rzekomo mało wymagającą rośliną, a więc wydawalo mi się, że raczej go nie uśmiercę :/  I jak narazie jest tam tylko tyle.


http://allegro.pl/kompletny-nawoz-dla-roslin-akwariowych-cpg-500ml-i4786671349.html a to nawóz, który stosuję.


w związku z powyższym nie wiem co powinnam zmienić czy też dodać, aby nurzaniec się wzmocnił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to zwykła żarówka, która była w zestawie przy pokrywie zakupionej razem z akwarium... ...]

A jest na niej coś napisane? W sumie pierwszy raz się spotykam, żeby do 40l akwarium dawali żarówę 40W. To jest zwykła żarówka, o żółtym świetle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka przy produkcji - wątpię ;) Ale tak - żarówka do jak najszybszej zmiany na jakąś o mocy około 20W (w przeliczeniu 0,5W/l więc dla większości ryb naprawdę jasno) i barwie 6500K, czyli odpowiedniej dla roślin.

Dziękuję za rade, wymienię jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...