Skocz do zawartości

Neony, Ramirezy - krewetki, ślimaki na glony?


mateusz333222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w obsadzie neony inessa i pielegniczki Ramireza chcialbym zakupić dwie krewetki bo mi glony trochę dokucza ją i zastanawiam się nad tym fajnym ślimakiem czy nikt sobie nie będzie przeszkadzał? Pozdrawiam

 

Dyskusja się rozwija, wydzielam. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie krewetki w 112 litrach :D Z tym,że amano i każda z nich ma już prawie po 5cm. Obawiam się,że mniejsze krewetki mogłyby zostać potraktowane przez ramirezy jako żywy pokarm. Nie ma sensu kupować żywych stworzeń tylko dlatego żeby uporały się z glonami - jak nie zwalczysz przyczyny ich powstawania to najwiekszy "glonożerca" nie pomoże. Ja nie mam glonów ale czasem na gałęzatce pojawią się jakieś drobne nitki, krewety raczej rzadko są nimi zainteresowane - bo i po co skoro można podwędzić tabletki kirysom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 112l dwie ławice neonów to zbyt dużo. Najlepiej daj harem/parę większych ryb, jakąś ławicę i ew. coś na dno.

 

[...]a w sklepie jednym tak drugim inaczej... [...]

Złota zasada - sprzedawców ze sklepów zoologicznych nie uważamy za kompendium wiedzy. Osoby zatrudnione w takich sklepach niestety rzadko mają odpowiednią wiedzę na temat tego co sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem na stronach internetowych jest napisane że inessy dobrze się czują z ramirezami a w sklepie jednym tak drugim inaczej... więc co byście mi doradzili do tych neonków?? Pytanie czy neon czerwony pasuje do inessy??

Temperaturowo do ramirezek pasuje bardziej neon czerwony - jest bardziej ciepłolubny. Przy nich nie będziesz musiał się martwić w upały, jak woda w baniaku będzie utrzymywała się w okolicach 28 st. C. Moim zdaniem jest też ładniejszy od innesek, ale to już rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tez myślałem o neonach innesa i ramirezkach, dodatkowo na stronie http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/neon-innesa-neonki-inessa/#8w rubryce akwarium jest napisane, ze te dwa gatunki sa proponowane do łączenia...

 

Przy okazji, zakładając, ze sie zdecyduje na neony czerwone, otoski i ramirezy i będę miał temp. Około 27*C, czy sa jakieś krewetki, które dobrze zniosą taka temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, w takiej sytuacji chyba skorzystam z proponowanej obsady w akwariach biotopowych... Kakadu albo agassiza, neon innesa albo czerwony i otosek? Czy teraz jest ok? O i jeszcze krewetki jakieś mogę dorzucić:) a temp. koło 24*C

Edytowane przez Misza86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...