Jump to content

Neony, Ramirezy - krewetki, ślimaki na glony?


mateusz333222
 Share

Recommended Posts

Witam mam w obsadzie neony inessa i pielegniczki Ramireza chcialbym zakupić dwie krewetki bo mi glony trochę dokucza ją i zastanawiam się nad tym fajnym ślimakiem czy nikt sobie nie będzie przeszkadzał? Pozdrawiam

 

Dyskusja się rozwija, wydzielam. /ahr/

Edited by ahr
Link to comment
Share on other sites

Locdog@ :D

 

Mateusz@ mam krewetki i helenki w sporych ilościach i sobie nie przeszkadzają. Czasem uprawiają zapasy w porze karmienia.

Co do glonów to walcz z przyczyną a nie ze skutkiem.

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwie krewetki w 112 litrach :D Z tym,że amano i każda z nich ma już prawie po 5cm. Obawiam się,że mniejsze krewetki mogłyby zostać potraktowane przez ramirezy jako żywy pokarm. Nie ma sensu kupować żywych stworzeń tylko dlatego żeby uporały się z glonami - jak nie zwalczysz przyczyny ich powstawania to najwiekszy "glonożerca" nie pomoże. Ja nie mam glonów ale czasem na gałęzatce pojawią się jakieś drobne nitki, krewety raczej rzadko są nimi zainteresowane - bo i po co skoro można podwędzić tabletki kirysom ;)

Link to comment
Share on other sites

W akwarium 112l dwie ławice neonów to zbyt dużo. Najlepiej daj harem/parę większych ryb, jakąś ławicę i ew. coś na dno.

 

[...]a w sklepie jednym tak drugim inaczej... [...]

Złota zasada - sprzedawców ze sklepów zoologicznych nie uważamy za kompendium wiedzy. Osoby zatrudnione w takich sklepach niestety rzadko mają odpowiednią wiedzę na temat tego co sprzedają.

Link to comment
Share on other sites

To już sam nie wiem na stronach internetowych jest napisane że inessy dobrze się czują z ramirezami a w sklepie jednym tak drugim inaczej... więc co byście mi doradzili do tych neonków?? Pytanie czy neon czerwony pasuje do inessy??

Temperaturowo do ramirezek pasuje bardziej neon czerwony - jest bardziej ciepłolubny. Przy nich nie będziesz musiał się martwić w upały, jak woda w baniaku będzie utrzymywała się w okolicach 28 st. C. Moim zdaniem jest też ładniejszy od innesek, ale to już rzecz gustu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danio, podobnie jak neony, jest rybą ławicową. Dwie ławice w takim akwarium wg mnie nie bardzo. Dokup neony albo wymień na danio.

No i dopasuj parametry.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edited by zibi6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tez myślałem o neonach innesa i ramirezkach, dodatkowo na stronie http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/neon-innesa-neonki-inessa/#8w rubryce akwarium jest napisane, ze te dwa gatunki sa proponowane do łączenia...

 

Przy okazji, zakładając, ze sie zdecyduje na neony czerwone, otoski i ramirezy i będę miał temp. Około 27*C, czy sa jakieś krewetki, które dobrze zniosą taka temp.?

Link to comment
Share on other sites

Racja, w takiej sytuacji chyba skorzystam z proponowanej obsady w akwariach biotopowych... Kakadu albo agassiza, neon innesa albo czerwony i otosek? Czy teraz jest ok? O i jeszcze krewetki jakieś mogę dorzucić:) a temp. koło 24*C

Edited by Misza86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...