Skocz do zawartości

Ciemne wody amazonki...


emio_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, prezentuje kolejny zbiornik, w całości skończony. Są to ciemne wody amazonki, przygotowane specjalnie dla moich pictusów. Zbiornik zalany 09.11, wczoraj wpuszczone ryby. Zbiornik z wodą RO z odrobiną kranówki, w celu dostarczenia minerałów dla roślin. Akwarium zrobione na wymiar: 130 x 40 x 60 cm, grubość szyby 6mm, około 300 litrów wody. 

 

Filtracja: 

 

JBL E 901 CrystalProfi Greenline - gąbka + Aquamanta BioDynamic w dwóch koszach + Aquamanta BioPro w jednym koszu.

JBL E 701 CrystalProfi Greenline - gąbka + Aquamanta BioDynamic w jednym koszu + torf akwarystyczny w jednym koszu.


Podłoże: 

 

Piasek kwarcowy 0,8mm do basenów - warstwa od 8 do 12 cm.

Parametry wody:

NO3 - 5 gm/l (krople JBL)
NO2 - 0 gm/l (krople JBL)
GH - 3-4'd (pasek JBL)
KH - 1-2'd (pasek JBL)
pH - 6,2 (krople JBL)

Oświetlenie: (nowe lampy)

8h dziennie 30W T8 Silvania Standard 865 Daylight 6500K 
4h dziennie 30W T8 Hagen Aqua-Glo 18000K

 

Napowietrzanie: 

Hailea ACO-9602, 2x7,2l/min.

Dekoracje:
 

Korzenie

 

Flora:

 

Anubias Nana
Anubias Gigantea

Cryptocoryna

Hygrophila 

Nurzaniec

Vallisneria

 

Obsada:

5x Pimelodus Pictus
4x Pterophyllum Altum 
1x Baryancistrus xanthellus (Pleco L018)

Planuję wpuścić jeszcze 2 altumy, moje pytanie brzmi: jakie jeszcze ryby mogę dokupić, aby ożywić akwarium (myślę tu o jakiś mniejszej, ruchliwej grupce rybek, najlepiej czerwonego/pomarańczowego koloru). 

Dziękuję, pozdrawiam

post-14463-0-38529400-1417389514_thumb.jpg

post-14463-0-29205200-1417389532_thumb.jpg

post-14463-0-41332300-1417389554_thumb.jpg

post-14463-0-58653400-1417389572_thumb.jpg

post-14463-0-25323500-1417389595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, udało mi się w końcu zrobić fotkę Pleco L-018, który powoli odkrywa akwarium. Również kolejna grupa licząca 8 ryb zasiedliła swoją amazonke. Prezentuję państwu Corydoras Metae - kiryski kolumbijskie. Staram się zachować naturalny biotop, dla tego myślę, że te kiryski będą tu najlepsze, za tydzień planuje dorzucić 10-12 zwinnikow nadobnych a jakie jest wasze zdanie?

post-14463-0-39404100-1417901873_thumb.jpg

post-14463-0-83652500-1417902266_thumb.jpg

post-14463-0-88301800-1417902354_thumb.jpg

Edytowane przez emio_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam od czasu do czasu podać im chudziutkie mielone wieprzowe. Moje przepadaja za tym.


A frytki do tego im dajesz? Próbowałeś może kanapeczki ze słoniną? Ponoć najlepsza jest konina- kabanos. Po nim każda ryba pójdzie do tarła. Nawet Gupik z Neonkiem :).


Ale dosyć bzdur. Rybom nie podaje się mięsa zwierząt ciepłokrwistych. To wielki błąd! 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rybom nie podaje się mięsa zwierząt ciepłokrwistych. To wielki błąd! 

 

Dokładnie, z tego co wiem, tłuszcz jest bardzo ciężko, wręcz prawie nie przyswajalny dla ryb. Organizmy nie są przygotowane na taki zastrzyk ciężkiego tłuszczu i ryby chorują, robią się grube... Chcesz karmić mięsem i zapewnić przy okazji dobry zestaw ćwiczeń dla sumików ? Wrzuć kilka neonów, zanim się pictusy najedzą będą zmuszone chwile się poganiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No anubiasy, kryptokoryny i hygrophile raczej Ci w tym nie pomagają.

Vallisneria to jest Nurzaniec.

Chodziło mi tu raczej o parametry wody i ryby, ale rośliny tak, masz racje, nie koniecznie z Amazonki... Nie chciałem mieć gołego drewna i piachu, ale chyba nie stanowi to żadnego problemu dla podopiecznych?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za neony im kupowałeś? Bo jak czerowne, to zwinniki nadobne wiele większe nie rosną i mogą skończyć podobnie.

Weź może wyrośnięte zwinniki ogonopręgie - te to wielkością małe płoteczki potrafią przypominać. Dłużej sobie w akwarium popływają, choć gwarancji, że doczekają starości przy polujących pictusach nie można im dawać.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony inesa ale takie 1,5 cm długości, wbrew pozorom, moje pictusy nie są aż tak agresywne. Mogę spać spokojnie z 4 centymetrowymi kiryskami w obsadzie. Sumy mam już prawie 3 lata, także jestem w stanie powiedzieć, co zjedzą a co będą tolerować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Play, z dużym szacunkiem dla Twojego doświadczenia, to są oryginalne Altumy. Czekałem prawie 2 miesiące i płaciłem 45 funa za sztukę... Certyfikat Ci potrzebny?

Jednak moje pytanie brzmiało inaczej... Pomocy ;-)

Edytowane przez emio_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione ze sklepu Maidenhead Aquatics w UK, odłów z Atabapo-dorzecza Orinoko, nie pamiętam nazwy firmy, ale podobnie zamawiałem Pictusy, wiec mała szansa na oszustwo, jeśli bardzo nalegacie przy następnej wizycie w sklepie postaram się o więcej informacji. Dziękuję za opinie, lecz nie w tym problem, po raz trzeci pytam co najlepiej zrobić, kotnik będzie wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...