Skocz do zawartości

Zatoczki dla Kolcobrzuchów


Gibon89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dwa Kolcobrzuchy Dwuplame, wiem, że muszą one ścierać sobie zęby jedząc ślimaki (zatoczki), jednak jedyne jakie udało mi się dostać w sklepie to świderki na które one nawet nie chcą spojrzeć :/ Narazie karmie je mrożonym solowcem, i suszonym gammarusem.. Jestem z Wrocławia i mam pytanie czy gdziekolwiek we Wrocławiu dostane te ślimaki? A może ktoś ma ich za dużo i chciałby się ich pozbyć? ;> Proszę o odpowiedzi bo nie chce żeby rybki zdechły przez te zęby..

 

Używaj polskich znaków,  nazwy miast piszemy wielką literą. /darekbart

Edytowane przez Gibon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Narazie karmie je mrożonym solowcem, i suszonym gammarusem.

 

Na tak ubogim pokarmie to długo nie pociągną,proponuję dodać żywego wodzienia,ochotkę /od czasu do czasu / a z mrożonek krewetki i kiełże .Zęby im tak od razu nie urosną ,na to trzeba czasu. Dobrym pokarmem są duże krewetki mrożone,na tym też zetrą zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je już jakiś czas i właśnie jednemu już dość spore te zęby urosły:/ Próbowałem im dać suszoną krewetkę ale skusił się tylko ten który zębów nie ma, jakoś sobie radzi. Ale i tak tylko raz, więcej żaden nie tknął.. Spróbuję jeszcze z mrożoną w takim razie. Chociaż to dość małe rybki, ale zobaczymy.

P.S. Ponawiam prośbę o te ślimaki, jeżeli ktoś ma lub wie skąd je wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już zrobiłem, ale niestety żadnych odpowiedzi. Dzisiaj kupiłem mrożone krewetki, zobaczymy co one na to:D No ale to nie zmienia faktu, że te ślimaki to podstawa ich diety.

Nie pękaj :D sam mam kolcobrzuchy zielone,hoduje dla nich ampularie,świderki,dostają też zatoczki i rozdętki.Jeżeli na świderki nie chcą patrzeć to rozgnieć je trochę to wtedy pogryzą.Ja mam w tej chwili tyle ślimaków,że mogę je podawać co dzień dlatego,że to ich ulubiony przysmak :D Daj im dużego mrożonego kryla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękaj :D sam mam kolcobrzuchy zielone,hoduje dla nich ampularie,świderki,dostają też zatoczki i rozdętki.Jeżeli na świderki nie chcą patrzeć to rozgnieć je trochę to wtedy pogryzą.Ja mam w tej chwili tyle ślimaków,że mogę je podawać co dzień dlatego,że to ich ulubiony przysmak :D Daj im dużego mrożonego kryla.

Dzięki za podpowiedzi ale zielone są sporo większe od moich. Spróbuje może z tym krylem ale nie wiem bo krewetki mrożonej nie tkną:/ A powiedz, skąd wziąłeś te zatoczki czy choćby rozdętki bo ja już zwiedziłem chyba każdy zoologiczny we Wrocławiu i nigdzie nie idzie tego dostać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też ja na to nie wpadłem:D Dzięki, widzę, że są tam jakieś ślimaki, więc może coś się znajdzie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...