Skocz do zawartości

Czy to dobra obsada.


paula1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie mojego 60l. akwa czy te rybki mogą w nim być i żyć wspólnie

1+2 platka

1+1 molinezja

1+1 mieczyk

4× neonek błękitny

4× danio

3× gupik endlera

5× ślimak ampularia

Jeśli któreś niepasują moge bez problemu oddać i czy moge dokupić jeszcze jakieś rybki i ślimaki i krewetki chciałabym więcej neonków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie mojego 60l. akwa czy te rybki mogą w nim być i żyć wspólnie

1+2 platka

1+1 molinezja

1+1 mieczyk

4× neonek błękitny

4× danio

3× gupik endlera

5× ślimak ampularia

Jeśli któreś niepasują moge bez problemu oddać i czy moge dokupić jeszcze jakieś rybki i ślimaki i krewetki chciałabym więcej neonków

Przede wszystkim żeby dobrać obsadę musisz znać parametry wody, czyli pH i twardości GH i KH. Dopiero znając je będziesz wiedzieć jakie gatunki mogą być a jakie nie.

Ale pomijając sprawę parametrów już Ci mogę na szybko powiedzieć, że:

- molinezje, mieczyki są zdecydowanie za duże do tego akwarium,

- neony, danio i gupiki to gatunki o zdecydowanie innych wymaganiach - nie da się ich połączyć w żaden sposób bez szkody dla któregoś z nich. Poza tym to gatunki stadne i trzyma się je w ławicach min. 8-10 sztuk.

- ampularie to brudasy, 5 sztuk w tak małym akwarium to bomba biologiczna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akwarium będe ddopiro zakładać robić testy i wgl ryby tymczasowo są w mniejszym akwa bo poprzednie pękło a ja sama dopiero zaczynam z rybciami a jaka obsada byłaby tu dobra

Z danio i gupików zrezygnuje z ślimaków równierz a czym mogę je zastąpić

A ile kosztują takie testy i jakie należy kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula już wyżej kolega Limak86 napisać Ci jakie ryby na pewno nie powinny się znaleźć w tym akwarium ( mieczyki, molinezje ) bo to akwarium jest po prostu dla nich za małe. I to właśnie z tych ryb powinnaś przede wszystkim zrezygnować.

Co do pozostałych ryb nie da się dobrać obsady nie znając parametrów wody.

 

Tak w ciemno to nie znając parametrów można zaproponować z ryb które masz takie warianty:

1. Gupiki plus do nich Platki - obydwa gatunki wymagają wody od średnio twardej do twardej i o odczynie zasadowym ( pH większe od 7 )

2.Neony Innesa plus do nich któreś z mniejszych kirysków np: kirysek panda. Obydwa gatunki lubią wodę miękką i kwaśną o pH nieco poniżej 7. Dodatkowo dla kirysków niezbędny jest piach jako podłoże.

 

Podałem Ci te dwa przykłady tylko i wyłącznie poglądowo biorąc pod uwagę wyłącznie wielkość akwarium. Jednak które z tych ryb będą mogły pływać w Twoim akwarium będzie zależeć od parametrów wody.

 

Tutaj masz link do testów http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już podasz parametry wody, to będziemy wiedzieć na czy stoimy. Nie musisz się ograniczać tylko do tych wyżej wymienionych ryb. Znając parametry wody na pewno będzie można zaproponować i inne ryby nadające się do Twojego akwarium.

 

W poprzednim poście podałem Ci link do poczytani o testach - warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...