Skocz do zawartości

Tanganika 72l


Mamut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie ! 

Chciałem wam zaprezentować mój nowy stary baniak.

Będzie to zbiornik biotopowy a dokładnie Tanganika.

 

Szkło: 72L (60x30x40)

Oświetlenie: 15wat

Ogrzewanie: grzałka 100wat

Filtracja: Aquel MiniKani 120

Podłoże: Piasek

Dekoracja: Wapień i lawa wulkaniczna (muszle zamówione)

 

Flora: póki co pływa anubias, jeszcze nie wiem czy go zostawić

Fauna: Obecnie ampularia

Możliwości

-Neolamprologus Meeli

-Altolamprologus compressiceps Gold

-Altolamprologus compressiceps Gold Head Kantalamba

-Altolamprologus compressiceps Gombe red

-Altolamprologus sumbu shell

-Lamprologus meleagris

-Lamprologus brevis Congo

 

post-3895-0-06803700-1416736045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-Neolamprologus Meeli -Altolamprologus compressiceps Gold -Altolamprologus compressiceps Gold Head Kantalamba -Altolamprologus compressiceps Gombe red


NOPE.

Neolamprologus są duże, a Altolamprologus compressicepsy to już dużo za duże ;).

 

Aranżacja mocno niestabilna, ułóż to inaczej.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie łączył różnych rodzajów skałek ale to Tobie ma się podobać ;)

Jak mówi Pley - mało stabilnie te skałki wyglądają, jeśli wybierzesz jakiś kopiący gatunek to gwarantuje jakąś tragedię.

Do takiego litrażu nie poszalejesz. Nadają się mniejsze muszlowce właściwie tylko - multifasciatus, brevis, alto shelle też mogą być. Może być caudopunctatus (one pływają trochę wyżej nie tylko przy dnie).

Ten mix roślinny też wygląda średnio atrakcyjnie. Rośliny generalnie ok, jakiś nurzaniec, rogatek czy ładny anubias na skałkach doda na pewno uroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium ładne, ale aranż to: z jednej strony niestabilna (jak już wspomniał Pley) kupa kamieni, a z drugiej: jeden kamyk,i nie mam pojęcia po co pływające zielsko. Fakt, Alto ładniejsze z Cameron Bay. Gdybym miał taką wodę to zrobił bym Tanganikę. Świetny wybór. Czekam na zmiany i zdjęcia mieszkańców. Fakt, różnica w cenie jest, ale F1 to dalej bardzo wartościowe okazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fakt, różnica w cenie jest, ale F1 to dalej bardzo wartościowe okazy.


Prosiłbym o argument bo zaciekawiła mnie ta teza :).


Kamienie niestety są niesabilne, ale Mamut wybrał ryby małokopiące więc może się czuć względnie bezpiecznie. Ja jednak poszukałbym ładniejszych piaskowców czy coś. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 20zł za sztukę i są to F1 ;) Cena po moim zakupie na te ryby poszła w górę do 30zł z racji, że podrosły już u sprzedawcy. Za akwarium wleci jeszcze czarne albo w sumie nie wiem jakie tło w kolorze. Kamienie trochę zmienione podłóg pierwszej aranżacji. Te białe to wapniowce niby, na allegro kupiłem. Anubiasy już przymocowane żeby zasłaniały trochę rurki od filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie się rybko chowają widzę :) Fajne są te Alto shelle, szkoda że już nie mam na nie miejsca :P

Tak patrzę na Twój baniak i zazdroszczę CI tych glonów na muszlach... U mnie ciągle takie czyste i nienaturalne, nie wiem co mam zrobić żeby czymś mi zaczęły zarastać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...