Skocz do zawartości

Akwarium 60dł 40 szer. 50 wys i co dalej?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem akwarium 120L tak jak w temacie 60x40x50 i mam problem bo się na czytałem że takich ryb nie takich nie te się będą męczyły itd możecie pomóc  jakoś? więc tak filtr posiadam na chwilę obecna wewnętrzny aquarel chyba 750 turbo. Grzałkę wczoraj Żona mi kupiła na urodziny hehe 150W tez aquarela i jakiś spory korzeń mam. Jakie rybki moge trzymać w takim akwarium? Wcześniej mieliśmy takie tam 30-35L i jakieś gupiki i takie tam nie chciałbym do tego wracać. Podobają się nam pyszczaki ale akwarium za małe , myśleliśmy o skalarach baaa akwarium za małe no to żona mówi  może Gurami bo bardzo się Jej podobają gurami z neonami baaa gdzieś tam wyczytałem że też nie mogą być razem. Ja wiem że ile ludzi tyle opinii itd.Bo u Nas w sklepie zoologicznym to nawet o nic nie pytam :-) wszystko by sprzedali (gupiki z chomikami i do tego jeszcze z 4 papugi i kazaliby trzymać w jednym zbiorniku i karmić żarciem z Mac`a byleby hajs zarobić :-) Moglibyście jakoś doradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od parametrów wody, oświetlenia, podłoża etc. Wymiary zbiornika to nie wszystko.

Tak wiem wiem ale na razie to ja jeszcze tego nie zalałem :-) bo dopiero weekend będę miał wolny. Tylko zastanawiam się jakie tam mogą być ryby pod resztę się dostosuję. Rybki i tak pewnie nie szybciej jak przed świętami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Winkiel, dnia 20 List 2014 - 10:26, napisał: Wszystko zależy od parametrów wody, oświetlenia, podłoża etc. Wymiary zbiornika to nie wszystko. Tak wiem wiem ale na razie to ja jeszcze tego nie zalałem :smile: bo dopiero weekend będę miał wolny. Tylko zastanawiam się jakie tam mogą być ryby pod resztę się dostosuję. Rybki i tak pewnie nie szybciej jak przed świętami

Jak nie zalałeś to chociaż sprawdź wodę jaka Ci z kranu leci, to już da przynajmniej zakres wokół którego można się zastanawiać.

Pisząc że "się dostosujesz" pod ryby masz na myśli, że masz/planujesz filtr RO i zbijanie parametrów gdy zajdzie taka potrzeba?

 

Bo dostosowując obsadę masz dwie generalne ścieżki:

1) Zalewasz akwarium --> sprawdzasz parametry --> dostosowujesz obsadę do tych posiadanych parametrów

2) Zalewasz akwarium --> sprawdzasz parametry --> wybierasz "wymarzoną obsadę" --> zmieniasz parametry pod tę obsadę (stosując np filtry RO, armatki torfowe itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zalałeś to chociaż sprawdź wodę jaka Ci z kranu leci, to już da przynajmniej zakres wokół którego można się zastanawiać.

Pisząc że "się dostosujesz" pod ryby masz na myśli, że masz/planujesz filtr RO i zbijanie parametrów gdy zajdzie taka potrzeba?

 

Bo dostosowując obsadę masz dwie generalne ścieżki:

1) Zalewasz akwarium --> sprawdzasz parametry --> dostosowujesz obsadę do tych posiadanych parametrów

2) Zalewasz akwarium --> sprawdzasz parametry --> wybierasz "wymarzoną obsadę" --> zmieniasz parametry pod tę obsadę (stosując np filtry RO, armatki torfowe itp).

Ok rozumiem, dziękuję za pomoc (postaram się za jakiś czas pokazać do udało mi się zrobić ). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...