Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Krewetki już są u mnie. W nocy będę je aklimatyzował, jutro może jakieś fotki ;)

 

Korzeń do nowej aranżacji już jest, teraz tylko jakieś skałki. Na miejscu jakieś mniejsze skałki dość trudno znaleźć. Wszędzie są sporo i hmm... zwykłe :D

Ktoś kupował skałki przez internet? Jak z wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz jaką chcesz wagę i losowo wybierają.

 

No i o to się obawiam :/ Jak przeglądałem oferty to w niektórych sklepach można opisać jakie się chce lub wysłać zdjęcie podobnej aranżacji. 

 

A może ktoś poleci gdzie można kupić skałki w Warszawie? Będę w lutym :) (oprócz sklepu pH :V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Aktualizacja 22.02.2015r

 

Kiedy zalane: 15 listopad 2014r. 

Szkło: Aquael, 19l 25x25x30

Filtr: Aquael PatMini. 

Grzałka: ta co była w zestawie, na razie jest i tak wyłączona. 

Oświetlenie: Aquael Leddy Smart 6W

Podłoże: Piach   :)

Dodatki: Korzeń, skałki Scenery Stone, kawałki lignitu

 

Flora:

-Glossostigma elatinoides

-Hygrophila araguaia

-Juncus repens

-Hemianthus micranthemoides

-Hygrophila pinnatifida

-Lilaeopsis novae zelandiae

-Microsorium mini

-Zipper Moss (może wyleci)

-Moss sp. 610

-Callicostella 

-Phoenix moss

 

Fauna:

-Świderki i zatoczki różowe

-Sakury Red

 

Zdjęcia:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wyjąłeś filtra do zdjęcia?

Na RA tak robią.

:lol:

 

 

Puściłam wodze wyobraźni i jak się to wszystko rozrośnie - zwłaszcza mech - będzie miało fajny efekt :)

Troszkę te skałki tak jak książki na półce poukładane ;) ale jak się z przodu glosia i to coś czerwone rozgości to nieco złagodzi ten wygląd.

Mam nadzieję, że tym razem wytrwasz w cierpliwości i nie zmienisz aranżu, zanim nie osiągnie to docelowego wyglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Pogostemon erectus trochę podrósł

 

Jakie były losy tej rośliny? Pytam, bo mam u siebie i baaardzo wolno rośnie. Przed restartem już myślałem że nic z niej nie będzie, bo inne gatunki ją trochę zacieniały. Jedni piszą, że jest kapryśna inni że bezproblemowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Bucephalandra :) Jeśli dobrze pamiętam Bucephalandra Sky Blue, bo zdjęcie było robione jakiś czas temu. Kiedyś zrobiłem i wrzuciłem na hosting, dzisiaj je widzę i pomysłałem, że wrzucę tutaj   :P

Teraz z akwarium zrobiłem mini buckarium, jest 9 gatunków bucek. Z jednymi mniej problemów z jednymi więcej. Achilles od początku prawie nic się nie ruszył. Sky Blue jest przysmakiem ślimaków, z którymi obecnie mocno walczę i wywalam jakieś codziennie. Podobnie B. Brownie Blue i Mini Catherine są chętnie zjadane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...