Jump to content
Sign in to follow this  
Sledziks

Czy ta komoda wytrzyma?

Recommended Posts

Hej, nie będę za bardzo wdawał się w szczegóły, tylko prosto z mostu. Muszę postawić akwarium 200 litrów na tej komodzie http://www.agatameble.pl/produkty/produkt/kredensy-komody-bufety/komoda-3d-3s-2 i mam pytanie, czy wytrzyma? Mieszkam w bloku i nie chcę zalać sąsiadów. Moim zdaniem nie powinno być problemu, ale wolę poznać opinię większej ilości osób i może dostać jakieś rady. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Brakuje w niej podparcia środkowych ścianek o podłogę. Zapewne "plecy" cienkie i dzielone, dobrze by było usztywnić czymś grubszym, chociaż jak będą przybite do wszystkich pionowych i poziomych płyt to powinno być w miarę sztywne.

Te środkowe ścianki mają swoje nóżki, tzn. ta komoda ma sześć nóżek, po dwie na stronę i po jednej na środkowe ścianki z szafek. Plecy faktycznie są cienkie, ale są przybite do wszystkich desek. Komoda jest dość sztywna, sam na nią wchodziłem i nic się nie uginało ani nic, chociaż ja jestem ze 3 lżejszy od takiego akwarium, więc nie wiem :/

To ze na nią wchodziłeś i wydawała się sztywna, niewiele o niej mówi. Co innego chwilowe obciążenie, a co innego statyczne.

200l. nie jest jakimś kolosem i z Twojego opisu obstawiam że spokojnie wytrzyma.

Jedyny mój zarzut do tej komody to cena. ;-)

Samodzielnie można ją zrobić za 50 % ceny, jedyny problem to najczęściej gdzie?

A to nie chodzi o to, że ja kupuję komodę specjalnie pod akwarium. Po prostu przeprowadzam się i moja kobieta kategorycznie nie zgadza się, żebym wziął stolik, pod którym teraz jest akwarium, bo kolorystycznie nie pasuje do mebli :/ Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Stolik mozesz zawsze przemalować farbą do mebli np:akrylową ,ja sam tak przemalowałem komodę pod akwarium 112l;)

Niby tak, ale mieszkanko jest malutkie, więc każdy dodatkowy mebel oznacza zagracenie go :/ No cóż, postaram się trochę wzmocnić tą komodę i tak będzie musiało zostać.

Odświeżę temat. I jak stoi akwarium na tej szafce? Daj znać jak ją wzmocniłeś i czy nie ma problemu z ugięciami i stabilnością całości.

Edited by zaq