Skocz do zawartości

Krasnale i zielenice na zmianę


mcgawroni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Trochę bez sensu demineralizować wodę, żeby później z powrotem ją mineralizować?

Czasami takie coś jest wymagane, pozbywając się niepotrzebnych pierwiastków, pozbywasz się również tych, które są Tobie potrzebne i nie ma innego sposobu.

 

 

 

Zapytam inaczej: Ile litrów wody jest w stanie przepuścić filtr przez siebie, nim stacji swoje właściwości? Niech to będzie najtańszy z zaprezentowanych.

Ja mam prefiltry 10 calowe dzięki czemu lepiej one chronią membranę przed zabrudzeniami i mniej się zapychają.

Średnio podmieniam 150 L RO tygodniowo (ale są momenty że i 250 L czystej RO), po roku czasu pomimo tego że twardości nadal były niewykrywalne wymieniłem wszystkie wkłady (razem z membraną) bo filtr nie działał u mnie od nowości, nie wiem jak wyglądała przewodność bo nie posiadam miernika TDS (woda u mnie w kranie KH-4, GH-7).

 

 

Przeczytaj dokładnie podane przez Ciebie aukcje , wkłady wymiana co 6-mcy lub 3600 litrów , membrana raz na 3 lata .

To nie jest do końca tak, jeżeli woda w kranie będzie bardo twarda co znaczy, że będzie bardzo zanieczyszczona to czasami trzeba nawet częściej, jak mniej to rzadziej.

 

 

 

Jeszcze pytanie odnośnie nieszczęsnej trawki - czy korzeń też jest źródłem DOC?

Nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

grzesio764, dnia 19 List 2014 - 20:59, napisał: Przeczytaj dokładnie podane przez Ciebie aukcje , wkłady wymiana co 6-mcy lub 3600 litrów , membrana raz na 3 lata . To nie jest do końca tak, jeżeli woda w kranie będzie bardo twarda co znaczy, że będzie bardzo zanieczyszczona to czasami trzeba nawet częściej, jak mniej to rzadziej.

Tak podaje producent czy tam sprzedawca aukcji , ale wiadomo czym częściej zalecają wymianę tym więcej zarabjają . Ja spószczam 30 L tygodniowo , membrana ponad 4 lata , prefiltry 2 lata , GH-0 , KH-0 , PH-5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie tylko, czy te za 100-150 są czegoś warte?

Masz małe prefiltry, membrana jest taka sama jak w innych, często jest to jakiś chiński zamiennik (jak to się ma do jakości to nie wiem bo nigdy takiej nie miałem).

Warte są swojej ceny ;), w tych większych dopłacasz za obudowy prefiltrów 10" i dopłacasz za wkłady.

"Lepszy rydz jak nic." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr RO kupisz za 110zł na all po 4-5 miesiącach sprawdz jej parametry czy wymagają wymiany prefiltry czy jeszcze nie.

RO mieszaj z np z hydromineralem aqua artu mi wychodzi gh-4 kh-2 ph 6,4.

Faktem jest że filtr w kawa jest bardzo ważny ktoś kiedyś pisał że to "serce akwarium" ;) polecam minikani 120  aquaela. ew kaskade fnz-2 jeśli lubisz majsterkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na razie korzystam z domowych dobrodziejstw jakim jest filtr kuchenny:D podmieniam pół na pół z kranówką i udało się trochę zbić gh.

Piszę, ponieważ problem krasnali w postaci brązowych pędzelków nie ustępuje a jest wręcz co raz gorzej... Pędzle zaczęły pojawiać się już na szybie, żwirku, kamieniach i korzeniu...

Nie mogę podnieść PO4, cały czas nie przekracza 0,5mg/l... Nawożę CO2, temp. 26*. Poniżej parametry:

NO3 - 25-50

NO2 - 0

GH - 15 (bylo 21)

KH - 8-9

pH - 7

Fe - 0,1

PO4 - 0,25-0,5

NH3 - 0

pozostawiłem akwarium na 4 dni bez dozoru, skracając świecenie do 8h i po powrocie z urlopu mym oczom ukazał się obraz nędzy i rozpaczy: Wszystkie szyby były pokryte dywanem z nitek i pędzli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To google tak bolą?

Czasami, żeby coś mieć trzeba się samemu postarać, a nie byście chcieli dostać wszystko na tacy podane pod nos.

W związku z tym PO4 jest to ignorancja, bo masz wszystko podane co jest nie tak, wystarczy wpisać i nacisnąć "enter".

 

Carbo używasz na krasnale?

Wywaliłeś te kulki filtrus-a z filtra?

Wymieniłeś filtr na jakiś odpowiedni do tego litrażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy od początku. ;)

Wiemy, że filtrację masz słabą, trudno, uwzględnij w planach zmianę na coś lepszego.

Wiemy też, że masz trochę przerybione akwarium, zwłaszcza niefortunne molinezje (o dwóch parach ramirez nie wspominając). Oczywiście każdy by chciał akwarium z setką kolorowych rybek (najlepiej Nemo ;)), błyszczące i świecące jak "Taniec z gwiazdami". W Twoim przypadku brakuje po prostu techniki do takiego efektu.

Możesz opisać dokładnie nawożenie jakie stosujesz? Nazwy produktów, stężenia, dawki. W jaki sposób podnosisz ten fosfor (stężenia, dawki). Moim zdaniem trzeba będzie w tym zakresie wprowadzić korekty (mikro, jeśli podajesz, możesz odstawić już teraz).

Jak często i na jak długo zostawiasz akwarium bez opieki/pod opieką kogoś?

Nadal karmisz dwa razy dziennie? Robisz głodówki? Tu też prawdopodobnie spore korekty.

 

Daj znać co i jak, może w końcu znajdziemy przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to niech przestanie lać nawozy. ph zblizy do 7 bo to co na poczatku zmierzył ryby by sie udusiły twardości tez ;) i podmieniaj troszka poczekaj 2 tyg i napisz jaki efekt.No i obsade ogarnij na początku.

 

Upominano już Cię w tej kwestii nie raz.
Regulamin - Pisownia 6.1. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. +1

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję nawozów odkąd powiedzieliście, żeby nie lać:)

Akwarium zostawiłem tylko raz na dłużej niż 1-1,5 dnia. Zazwyczaj jest to weekend, kiedy rybki zostają bez nadzoru tylko w sobotę - wtedy mają głodówkę.

Tak, karmię dwa razy dziennie, tyle żeby zdążyły zjeść.

Z nawożenia pozostało tylko CO2 z cytrynowni.

Nie podnosiłem fosforu, ponieważ przyjąłem, że wzrośnie po usunięciu kulek filtrusa - skoro mam przerybione akwarium, to powinienem mieć raczej nadmiar a nie niedobory fosforu?

 

Jak wspomniałem wcześniej, GH stopniowo obniżam - do jakiej wartości powinienem zejść?

 

Pozbyć się molinezji i pary ramirezek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam państwa po świętach. Jako, że minęły już dwa tygodnie moich zmagań, chciałbym przedstawić wyniki moich poczynań.

Zastosowałem się do wymienionych wskazówek - podmiany 2x w tygodniu po 23% (akurat tyle się w wiadrach mieści), nawożenie CO2, karmienie raz dziennie, brak nawożenia. Oddałem molinezje w dobre ręce oraz jedną parę ramirezek.

Efekt: glon pokrył już cały korzeń (akurat ładnie to wygląda) i wyewoluował do postaci czarnych kłaków, które pojedynczo porastają liście ludwigii... Wyglądają jak łoniaki :/

Brak mi już sił! Parametry wody praktycznie bez zmian, poza gh, które obecnie wynosi 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Niestety walka z glonem trwa a ja przegrywam kolejne bitwy... W załączeniu kolka fotek - brak poprawy mimo waszych wskazówek:(

Obecnie:

Oświetlenie 2x14W T5 6500 i 8000K

Akwarium 72l

Filtr kaskada Versamax2 z wkładem pól na pól gąbka i ceramika

Temperatura 26*

NO3 - 15

PO4 - 1,5

GH - 15

pH - 7,5

Fe - 0,25

 

Obsada: 9x neon innesa, 2x kirysek pstry, 2x Pielęgniczka ramireza (obecnie jedna:(), 6x gupik pawie oko, 15 krewetek red cherry, jeszcze 4x Helenka na plagę ślimaków.

 

Jako ciekawostkę dodam, że w krewetkarium 12l te same glony nagle odpuściły...

post-21936-0-25432300-1424890690_thumb.jpg

post-21936-0-31534300-1424890727_thumb.jpg

post-21936-0-37920300-1424890766_thumb.jpg

post-21936-0-69339900-1424890799_thumb.jpg

Edytowane przez mcgawroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...