Skocz do zawartości

Wysokie PH. Brak przyczyny


ELWonsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Oprócz piasku jakie mogę dać podłoże?
 

Chcesz kiryski, piasek jest jedynym odpowiednim podłożem dla nich.

Ale, żeby mieć kiryski musisz się zaopatrzyć w filtr RO lub wodę demineralizowaną, to nie parametry dla tych ryb, to nie parametry dla większości ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, tylko musisz mieć gdzie tą wodę przechować, żeby za bardzo się nie wychłodziła. Musisz też zachować działający filtr.

A nie łatwiej i lepiej troszkę spuścić wodę (aby się nie wylewała z akwarium podczas podmiany podłoża) i wybrać żwir ręcznie a następnie włożyć piasek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz podłoże, w którym jest najwięcej bakterii. To jest jak restart, zostawienie wody nic Ci nie da :)

 

 

 

Jakie podłoże ma być do neonków i gupików?
 

Nie można łączyć tych gatunków ze sobą. Mają całkiem inne wymagania co do parametrów. Neony kwaśna i miękka woda. Gupiki twardsza i zasadowa. Neony Innesa w dodatku potrzebują chłodniejszej wody, do 24*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/forum/27-obsady-zbiornik%C3%B3w/

I jeszcze do tego to http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

Tutaj o obsadach.

 

 

 

Krzysiek, coś tam jednak da.
 

Może cykl się trochę skróci, ale będzie przebiegał od nowa. Przynajmniej u mnie tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, no może bakterie się u ciebie zniecierpliwiły...? ;)

Ja nie raz tak robiłam restart i nie miałam nigdy problemów. Zawsze jednak pilnowałam, żeby filtr filtrował wodę (nawet gdy restart trwał tylko godzinę) i grzałka grzała normalnie wodę (w wiaderku). Przy większej ilości wody to problem z przekładaniem filtra i grzałki był, ale to było poświęcenie, na które byłam gotowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o rośliny, nie będzie problemu ?

Jaki dokładnie ten piach mam kupić, może być jakiś ciemny kolor o ile taki jest. I jak go przygotować ?

Najlepszym i uniwersalnym podłożem, które nie ograniczy Cię pod wzg. doboru obsady, jest tylko i wyłącznie piach.

A po względem parametrów wody? Mam na myśli głòwnie podwyższanie pH. Edytowane przez ELWonsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak wiem, ale wlewająć preparat obniżający pH zbijam do 6.5 a po dobie wraca znów na 8.5

 

Przekładając na chłopski rozum.

W tej buteleczce znajduje się mocno rozrzedzony kwas.

Kwas spala na początku węglany (KH), produktem ubocznym jest CO2, które zakwasza wodę zapewne stąd masz taki niski odczyt.

Gdy CO2 odparuje z wody poziom pH wraca do poprzedniego, bo dodałeś tego "specyfiku" za mało.

Jak dał byś więcej, żeby kwas zneutralizował wszystkie węglany to dopiero wtedy zacznie na stałe zbijać pH.

Inna sprawa to to że jeżeli masz coś co Ci zatwardza wodę to zawsze ona będzie wracać do poprzedniego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...