Skocz do zawartości

Neon Inessa tarło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może komuś się przyda...

 

jak co niedziele robie podmiane wody w moim baniaku (tym razem dolałem zimniejszej o 2 stopnie), po podmianie postanowiłem dołozyć jeden korzeń który leżał sobie tydzień w wiaderku wypełnionym wodą z akwarium, do tej wody dosypałem troche torfu kokosowego który mam do terrarium dla ptaszników ;) w wiaderku powstała "herbatka"

 

w poniedziałek rano wstaje patrze na rybki a tu dosłowny sajgon neonki 10 sztuk zrobiły szczerze mówiąc orgię :shock:

wieczorem sie uspokoiły no ale dzisiaj rano patrze a tu to samo :lol:

 

mam filmik ale nagrany k800i i nie wiele na nim widać no ale zachowanie rybek jest zauważalne :P

http://www.youtube.com/watch?v=UgWhKMARf5E

 

trą się głównie nad mchem javajskim tak że może jakieś ziarenka ikry przeżyją ;) bo nie wiem czy włożenie samca i samiczki do kotnika nie przerwie tarła... wie ktoś coś naten temat??

 

parametry wody zbadane paskami JBL 5in1:

 

NO3 50-100

NO2 0

GH 4"d

KH 0"-3"

PH poniżej 6,4

"-czyt jako stopień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gratuluję ale od razu muszę cię zmartwić. Niestety nie ma praktycznie żadnych szans żeby coś z tego się wykluło. Z tego co wiem, jedynie kilku osobom w Polsce udało się rozmnożyć neony. Ale w sumie to nic nie staje na przeszkodzie, żebyś był kolejnym takim zdolniachą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło zostało sprowokowane polepszeniem jakości wody ( garbiki w wodzie pewnie delikatny skok ph ) Miałem to samo po dodaniu liści dębu .:)

 

Tarlaki trzeba by dać do akwarium o odpowiedniej wielkości ,najlepiej z rusztem ikrowym albo mchem jako substrat dla ikry . Po wytarciu dorosłe ryby trzeba odłowić . Problem w tym ze ikra Neonów jest wrażliwa na światło . zbiornik trzeba zaciemnić . Ogólnie nie jest łatwo odchować młode jest to rybka problemowa.

Osobiście doczekałem się kilku larw ale nie miałem odpowiedniego pokarmu ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło zostało sprowokowane polepszeniem jakości wody ( garbiki w wodzie pewnie delikatny skok ph ) Miałem to samo po dodaniu liści dębu .:)

 

duży korzeń i kokos już od początku są w akwa czyli garbniki też ;) tyle że dodałem kolejny korzeń który się moczył w roztworze torfu kokosowego ;)

ph mam cały czas poniżej 6,4

 

kiryski jak wyczuły co się święci to przetrząsnęły całe dno oraz mech na korzeniu tak że już po "ptokach" jak to niektórzy mówią :P

 

mimo wszystko jestem dumny bo pierwszy raz "doprowadziłem" do tarła neonów :D

 

Ps.

ten dodany korzeń wizualnie w_ogóle nie pasuje do całokształtu baniaka ale za swoje właściwości chyba w nim zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu zwiększyłeś ilość tych garbników kolejnym korzeniem. Super sprawa .Kolejnym razem zawalcz o potomstwo . Dołączysz to tej zacnej grupy o której pisała Mei .

 

Co do stymulowania tarła :arrow: wiesz ze np. Kiryski po dolaniu deszczówki przeważnie zaraz się wycierają???. Sprawdzone :mrgreen: Problem tylko w tym ze różnie z tą naszą deszczówką jest :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gratuluję ale od razu muszę cię zmartwić. Niestety nie ma praktycznie żadnych szans żeby coś z tego się wykluło. Z tego co wiem, jedynie kilku osobom w Polsce udało się rozmnożyć neony. Ale w sumie to nic nie staje na przeszkodzie, żebyś był kolejnym takim zdolniachą :D

 

Kilku osobom ?? Jest ogrom akwarystów którzy rozmnażają neony. W gruncie żeczy doprowadzić do tarła jest bardzo łatwo ale odchować narybek... to już grubsza sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczroaj do małego wiaderka odlałem wody z akwarium i wypłukałem w nim korzeń z mchem, na dnie widziałem kilka ziarenek ikry, nadmiar wody wlałem spowrotem do akwarium a reszte wody do takiego kubeczka i postawiłem na pokrywie akwarium, dzisiaj się patrze a tam pływa taki półprzeźroczysty "woreczek" z ogonkiem tylko strasznie malutki...

nie wiem czy wlać zawartośc tego kubka do pływającego kotnika który moge wrzucić do akwarium czy zostawić to tak jak jest??

 

wiem że larwy neonek klują się po 5ciu dniach od złożenia ikry no ale moje trą się od poniedziałku ;)

 

Edit:

 

właśnie naliczyłem 3 takie woreczki.... wygląda to tak jak kijanka żaby tylko jest strasznie malutkie półprzeźroczyste/galaretowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...