Skocz do zawartości

[90]Ogólne - zakładanie nowego akwarium .


Coolfon1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Za niedługo rozpoczynam swoje hobby z nowym akwarium 90 litrów o wymiarach 60x35x45h . Sprzęt po akwarium 45l .

 

Filtr multikani 800 z gąbką i bioceramiką i prefiltr gąbkowy .

Grzałka 50 W chyba że polecicie inna .

Belka 2x24W T5 55cm

Butla co2 wysokociśnieniowa z spiekiem ceramicznym .

Podłoże myślę o ziemi i żwirku czarnym + kulki gliniano torfowe .

Nawoził będę solami .

Fauna , flora i aranżacja - liczę na wasze rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem do piaskownic może być problem.

To nie sezon. Ja właśnie przez to zostałam zmuszona do kupna akwarystycznego. W pewnym sklepie internetowym jest za 1,5 zl za kg. Tak więc nie jest źle.

 

Dlaczego czarne kamyczki na wierzch? Daj sam piach, zobaczysz, że będzie dobrze.

Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z piaskiem do piaskownic może być problem. To nie sezon.


SEZON NA PIACH ? 
Piasek jest dostępny cały rok w normalnych sieciówkach typu Leroy, Castorama czy OBI.


Czarne podłoże może wydawać się ładne, ale jeżeli chodzi o zdrowie ryb, to najlepiej wybrać zwkły piasek. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oświetlenie w pokrywie czy nie ? W pokrywę może ci nie wejść , 55cm + 2,5cm na strone daje niby 60 , ale u mnie przy pokrywie 70 jest prawie na styk .

Podłoże jak zostało napisne - piach , daje więcej możliwości co do obsady , na pewno nie pożałujesz ;)

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEZON NA PIACH ?

Piasek jest dostępny cały rok w normalnych sieciówkach typu Leroy, Castorama czy OBI.

 

A byłeś i sprawdzałeś czy jest? U mnie w Obi Castoramie i Brico nie ma. Piasek do piaskownic jest ponoć tylko późną wiosną i latem, kiedy jest sezon na zabawę w piaskownicy. Twierdzisz, że listopad to sezon na piasek do piaskownic? Ile widzisz bawiących się w nich dzieci? Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupiłem piasek w OBI a  był bodajże hm... Styczeń?

A co to czarnego podłoża to miałem w akwa czarny bazalt.. niby ładnie, ale ograniczało mnie to jeśli chodzi o obsadę, a syfu ile między tym było to masakra (zauważyłem dopiero jak robiłem restart ile tego jest..) .

Czarne podłoże polecam do krewetek- super się wybarwiają, a jeśli chodzi o ryby to zdecydowanie piach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem skoro jest dyskusja i kończe temat, żeby nie było OF.

Ja byłam teraz w listopadzie i nie było, bo nie sezon. Tak mi powiedziano. Może tak tylko u mnie.

 

Wniosek z tego. Coolfon idź do budowlanych i popytaj, może będziesz miał szczęście i kupisz 20 kg piachu za ile, 10 zl? Chciałeś tanio :-) taniej się nie da :-) kulki GT i już podłoże masz gotowe :-) tylko sadzic roślinki, dać resztę aranżacji i gotowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam wymiary podstawy 60x35 to pewnie mniej .

Ja mam 80x35 i jak sadziłem roślinki to miałem wrażenie że piasku mam ciut za mało (tak z 5 kg) więc u Ciebie powinno być idealnie na styk. Jeśli Ci jednak zostanie to będzie na przyszłość. Paczki są najczęściej po 20 kg, szkoda czasu na szukanie innych opcji.

Pamiętaj aby piasek dokładnie wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...