Skocz do zawartości

pH w akwarium


Stig25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim pH w akwarium. Zbornik został zrestartowany ze zwykłych rybek na pyszczaki. Jak na razie nie ma w nim żadnej obsady. Zakupiłem tester pH (http://allegro.pl/zoolek-aqua-test-ph-2x-4-5-9-i-6-8-odczyn-wody-i4710516731.html) . I tu się zaczyna probem. Przy użyciu płynu pH 6,0-8,0 daje mi odczynnik niebieski czyli 8< a przy użyciu pH 4,5-9,0 mam kolor ciemno zielony , który mieści sie w przedziale 7,5-8. Wsypałem już całą paczkę sody oczyszczonej 100g i nie wiem co mam dalej robić.

Edytowane przez Luna
Przenoszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdzić twardości ,a jak nie masz czym to może,napowietrzać jakos ruch tafli większy czy coś?

Nie mam czym sprawdzić twardość wody ale u mnie jest bardzo twarda. Kiedyś jak sprawdzałem takim testerem od proszku do prania to na sześć takich krateczek wszystkie były czerwone (co oznaczało największą twardość wody). W akwarium mam filtr turbo z napowietrzeniem, filtr kaskadowy z mediami i jeszcze mam podłączony napowietrzacz. pH nadal się nie zmienia. Dosypałem 80g sody oczyszczonej . Zobaczymy co teraz wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stig25, wyobraź sobie, że nikt nie jest w stanie Ci pomóc, nikt Ci nie powie "wsyp jeszcze 100g sody i będzie ok". Nikt na oko nie powinien Ci pomagać, musimy wiedzieć coś więcej. Akwarystyka to zajęcie dla ludzi cierpliwych, więc na spokojnie kup testy na gh, kh i ph (polecam kropelkowe jbl) i przestań sypać sodę!!! Zbadaj ph, gh, kh, a poznieej określ o ile chcesz podnieść te parametry. Sodą ph podniesiesz do maks 8,5. Zamiast używania sody polecam kamienie wapienne i muszle (można włożyć jako wkład do filtra), sodę jako takie dopełnienie.

Zrób testy twardości i dopiero wtedy oczekuj rad, bo te Twoje testy do prania są śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...