Jump to content

pH w akwarium


Stig25
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim pH w akwarium. Zbornik został zrestartowany ze zwykłych rybek na pyszczaki. Jak na razie nie ma w nim żadnej obsady. Zakupiłem tester pH (http://allegro.pl/zoolek-aqua-test-ph-2x-4-5-9-i-6-8-odczyn-wody-i4710516731.html) . I tu się zaczyna probem. Przy użyciu płynu pH 6,0-8,0 daje mi odczynnik niebieski czyli 8< a przy użyciu pH 4,5-9,0 mam kolor ciemno zielony , który mieści sie w przedziale 7,5-8. Wsypałem już całą paczkę sody oczyszczonej 100g i nie wiem co mam dalej robić.

Edited by Luna
Przenoszę.
Link to comment
Share on other sites

Może sprawdzić twardości ,a jak nie masz czym to może,napowietrzać jakos ruch tafli większy czy coś?

Nie mam czym sprawdzić twardość wody ale u mnie jest bardzo twarda. Kiedyś jak sprawdzałem takim testerem od proszku do prania to na sześć takich krateczek wszystkie były czerwone (co oznaczało największą twardość wody). W akwarium mam filtr turbo z napowietrzeniem, filtr kaskadowy z mediami i jeszcze mam podłączony napowietrzacz. pH nadal się nie zmienia. Dosypałem 80g sody oczyszczonej . Zobaczymy co teraz wyjdzie .

Link to comment
Share on other sites

Stig25, wyobraź sobie, że nikt nie jest w stanie Ci pomóc, nikt Ci nie powie "wsyp jeszcze 100g sody i będzie ok". Nikt na oko nie powinien Ci pomagać, musimy wiedzieć coś więcej. Akwarystyka to zajęcie dla ludzi cierpliwych, więc na spokojnie kup testy na gh, kh i ph (polecam kropelkowe jbl) i przestań sypać sodę!!! Zbadaj ph, gh, kh, a poznieej określ o ile chcesz podnieść te parametry. Sodą ph podniesiesz do maks 8,5. Zamiast używania sody polecam kamienie wapienne i muszle (można włożyć jako wkład do filtra), sodę jako takie dopełnienie.

Zrób testy twardości i dopiero wtedy oczekuj rad, bo te Twoje testy do prania są śmieszne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...