Skocz do zawartości

start akwarium i pleśń ?


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się przywitać ze wszystkimi korzystając z okazji:) 

Jestem początkującym totalnie i dopiero wystartowałem swoje akwa (126l). Woda stoi w nim od poniedziałku, rośliny zasadzone i filtr chodzi. Wrzuciłem małą szczyptę pokarmu dla rybek (płatki) i teraz tak jakby pleśnieją. Na nich pojawiła się jakby jakaś pianka czy coś w tym stylu. Powinienem to wyciągnąć? Martwi mnie to troszkę. Czy na roślinki nie przejdzie, bo niektóre płatki wylądowały koło roślinek.

Edytowane przez andy102
Pisownia: 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie stać mnie na testy bo wykosztowałem się na akwarium i nie bardzo wiem czy będę musiał czekać dłużej niż 2-3 tygodnie.

Żeby stwierdzić, czy zbiornik będzie dojrzały, testy będą konieczne. Ile to potrwa, może 2-3 tygodnie, może 4-5 tygodni. Każdy zbiornik jest inny i ten proces zachodzi w różnym przedziale czasowym.

Wyciągnij spleśniały pokarm i zapomnij o zbiorniku na jakiś czas. Jak zauważono wyżej "natura zrobi swoje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamówiłem testy paskowe JBL, mam nadzieję, że na początek wystarczą, żeby określić mniej więcej na jakim etapie jest dojrzewanie.

Na początek, mniej więcej wystarczą. Niestety czasami dokładność testów paskowych pozostawia wiele do życzenia. W przyszłości proponuję Tobie zakup testów kropelkowych. Odnośnie testów i pojawiających się być może Twoich pytań :arrow:http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, mniej więcej wystarczą. Niestety czasami dokładność testów paskowych pozostawia wiele do życzenia. W przyszłości proponuję Tobie zakup testów kropelkowych. Odnośnie testów i pojawiających się być może Twoich pytań :arrow:http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

To tylko chwilowe rozwiązanie, ostatecznie chcę kupić jakąś walizeczkę z testami.

 

Jeszcze tylko chciałem zapytać, czy muszę dokładnie pozbyć cię całej pleśni? czy troszkę może zostać? bo domyślam się, że tak czy siak nawet jakbym posypał parę płatków, to one też by spleśniały?

Edytowane przez Kalix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknie, lub będzie zjedzona przez przyszłych lokatorów. Zaparz melisy i tak jak napisał andy102 ,,zapomnij o nim na jakiś czas"  Żeby nie było pytania ,,Na jaki czas?" to odpowiem 2-3 tygodni.

Raczej chyba na zakończenie cyklu azotowego:P

 

 

Po co walizkę? Będą ci potrzebne tylko testy na ph, gh, kh, no2, no3. Jak kupisz walizkę to reszty testów w ogóle nie wykorzystasz. 

Myślałem, że przydadzą się wszystkie testy jakie tam są, są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okresie 2-3 tygodni od zalania można zacząć mierzyć parametry. Nic wielkiego się nie stało. Tylko powiedz jej, żeby nie wyłączała filtra pod żadnym pozorem. Co do testów to wszystkie przydadzą się tylko wtedy, jeśli będziesz sprawdzał parametry istotne dla roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic wielkiego się nie stało.

A możesz mi powróżyć czy  za rok o tej samej porze będzie padał śnieg?

 

 

 

to wszystko zaczyna się od początku?

Nie wiadomo czy bakterie tlenowe zużyły tlen, który był w wodzie, która została w filrze i przeżyły, czy cykl zacznie się od nowa.

Testy, testy i jeszcze raz testy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem i jeżeli dobrze zrozumiałem, jest szansa, że cykl dopiero się zaczyna i amoniak nie przekształca się jeszcze w azotany i azotyny.

 Amoniak--> Azotyny--> Azotany   czyli:   NH3/NH4 -->NO2 --> NO3

NO2 to azotyny więc bakterie są i NO3 więc przetwarzają, teraz jak NO2 zacznie spadać będzie to oznaczało, że cykl azotowy się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...