Jump to content

Nicienie


amazonka
 Share

Recommended Posts

Witam wczoraj zobaczyłam w wodzie akwarium coś jak cienki biały makaron i wiło się dł. ok. 2 cm. Mieczyk akurat się wypróżniał i zobaczyłam że jego kupa jest przezroczysta i się za nim ciągnie. Domyślam się że to nicienie. Moje pytanie brzmi jaki lek polecacie? Proszę o szybką odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeśli to faktycznie nicienie to polecam leczenie metronidazolem,dostępny w tabletkach bądź w płynie.Możesz go kupić w aptece na receptę bądź u weterynarza.Co do dawkowania to są różne opinie i też jest to zależne od ryb.Ja Ci proponuje dać 400mg-500mg na 100l wody 3-4 dni i podmiana,dodatkowo możesz dodać trochę metronidazolu do pokarmu np granulatu i go nasączyć w wodzie z rozpuszczonym lekiem.

Link to comment
Share on other sites

eśli to faktycznie nicienie to polecam leczenie metronidazolem,dostępny w tabletkach bądź w płynie.Możesz go kupić w aptece na receptę bądź u weterynarza.Co do dawkowania to są różne opinie i też jest to zależne od ryb.Ja Ci proponuje dać 400mg-500mg na 100l wody 3-4 dni i podmiana,dodatkowo możesz dodać trochę metronidazolu do pokarmu np granulatu i go nasączyć w wodzie z rozpuszczonym lekiem.

@wojtasek4321 takie bezsensowne rady to zostaw dla siebie...

Nie znasz się na pasożytach to nie pomagaj innym leczyć ich ryb, Swoje chcesz to męcz.

 

Metronidazol na nicienie... największa głupota jaką słyszałem. Nie te substancje czynne w leku...

Ten lek je może pogilgać po ogonkach tylko a nie zabić. I do tego jeszcze jakieś bezsensowne dawkowanie, nie jest ono zależne od ryb tylko to na co leczymy (zależy od cyklu rozwojowego pasożyta- a tu już trzeba wiedzieć kiedy jest odporny na lek) i nie tylko chodzi tu o metronidozal. Co do leczenia tych dwóch metod nigdy się nie łączy, albo kąpiel długotrwała albo do pokarmu.

Ważne też są parametry wody i przygotowanie akwa do leczenia.

Głupie rady też są "nagradzane" punktami, bo takie coś więcej zaszkodzi jak przyniesie pożytku.

 

 

 

w wodzie akwarium coś jak cienki biały makaron i wiło się dł. ok. 2 cm.

To bardziej "wygląda" na wieloszczęta, lubią środowisko gdzie stężenie azotanów jest wysokie, często żyją w filtrach z reguły nie są groźne.

 

 

Mieczyk akurat się wypróżniał i zobaczyłam że jego kupa jest przezroczysta i się za nim ciągnie.

Stan takiego czegoś może być z różnych powodów od stresu, złych parametrów wody, złej diety po pasożyty.

 

 

 

To Ty potrzebujesz pomocy nie my, więc trochę się wysil...

Link to comment
Share on other sites

wojtasek4321 takie bezsensowne rady to zostaw dla siebie... Nie znasz się na pasożytach to nie pomagaj innym leczyć ich ryb, Swoje chcesz to męcz.

 

To czemu nie wniosłeś nic ciekawszego do tematu?Dawki jak najbardziej prawidłowe,śmieszy mnie to że zamiast pomagać doszukujesz się czegokolwiek i kogokolwiek żeby tylko się pokazać.Przerost formy nad treścią.Levamizol też nie jest na leczenie nicieni?.Zaraz pewnie poleci ban ale pare osób to przeczyta i zda sobie sprawę jakie są prawdziwe realia ;)

Edited by wojtasek4321
Link to comment
Share on other sites

To czemu nie wniosłeś nic ciekawszego do tematu?Dawki jak najbardziej prawidłowe,śmieszy mnie to że zamiast pomagać doszukujesz się czegokolwiek i kogokolwiek żeby tylko się pokazać.

Wniosłem więcej niż Ci się wydaje, jeżeli napisałem w porę to udało mi się autora tematu powstrzymać przed niepotrzebnym faszerowaniem ryb prochami. Udowodnij mi że metronidazol pomógł zwalczyć nicienie lub pokaż gdzie nim ktoś leczył i wyleczył. :)

I przeczytaj mój post powyżej ze zrozumieniem, bo z tego co napisałeś wnoszę, że tego nie potrafisz.

 

 

Levamizol też nie jest na leczenie nicieni?.Zaraz pewnie poleci ban ale pare osób to przeczyta i zda sobie sprawę jakie są prawdziwe realia ;)

Levamizol jest jak najbardziej, tylko trzeba do niego wiedzieć jakie parametry wody i jak leczyć, bo jest bardzo silnym lekiem i można bardzo łatwo załatwić nim ryby.  A ja nie zauważyłem żebyś o nim wspomniał w poście wyżej.

Zdadzą sobie sprawę na pewno, że wypisujesz głupoty, ja nie muszę się pokazywać (nie mam takiej potrzeby, Ty jak widać tak).

A żeby leczyć trzeba wiedzieć na co, to 2 cm to na pewno nie nicień, w 99% jest tak, że to co widać gołym okiem jest niegroźne.

Tylko rozumiem, nie Twoje ryby więc się tym nie przejmujesz.

Na nicienie jest jeszcze inny dobry lek, który wpływa mniej inwazyjnie na ryby.  Po lewamolu nicienie "lubią" sobie powrócić.

Bez mikroskopu (mam nadzieję, że wiesz co to jest za urządzenie) nic nie będę polecał. :)

 

Walnąłeś niezłą gafę i atakując mnie myślisz, że mnie ośmieszysz? Nie, sam się jeszcze bardziej pogrążasz...

Nie odzywał bym się gdybyś napisał prawdę, ale niestety tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...