Skocz do zawartości

Największe akwarystyczne mity


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawda, w formie cieczy co2 również występuje.

 

Gdybyś doczytał temat to ta kwestia została już sprostowana.

 

W tym wypadku podał bym na forum choć fotkę poglądową.

 

Ależ bardzo proszę nikt Ci nie broni, temat jest otwarty. Zamiast tylko krytykować innych miło by było też dać coś od siebie :)

 

 

Czy miała pani do czynienia z negatywnymi skutkami podpartymi jakimiś badaniami?

 

To ja rozumiem,że Pan miał z badaniami, że nie szkodzą - proszę o publikację, chętnie się z nimi zapoznamy. Jeśli się nie ma 100% pewności co do tego czy coś szkodzi czy nie to nie ma żadnego sensu ryzykować tym bardziej,że jest wiele pięknych NATURALNYCH ozdób gdzie taka 100% pewność jest.

 

 

Widziałem wiele akwariów z pielęgnicami, np. pawiookimi gdzie latami były owe ozdoby i jakoś rybom nic strasznego się nie działo.

 

Rozumiem,że badałeś wodę i masz wspomniane wyżej przez Ciebie badania z tego akwarium? Jeśli spodziewałeś się,że rybom wyrośnie druga głowa albo zaczną krzyczeć to muszę Cię zmartwić, ryba nawet jak zdycha to się nie poskarży.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, w formie cieczy co2 również występuje.

Sugerowałbym być bardziej rozważnym i dokładnie opisywać o czym się pisze. W tym wypadku podał bym na forum choć fotkę poglądową.

Co2 w płynie istnieje, np. w butlach wysokociśnieniowych, jak najbardziej pożądane co2 w akwariach roślinnych

Sugerował bym wziąć  książkę z fizyki/chemii klasa 6-7szkoła podstawowa ,obecnie to gimbaza  i powtórzyć lekcje o gazach ,stanach skupienia ,sprężaniu i rozprężaniu .Naprawdę dużo się dowiesz .

 

W butelkach to możesz mieć napój gazowany . Gaz Co2 masz w butlach wysokociśnieniowych .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ryba się nie poskarży? A wygląd i jej zachowanie nie są wskazówkami przy chorobach?

Jak potrafisz tak bezbłędnie  rozpoznawać zatrucia pokarmowe/chemiczne, choroby.

Zapraszamy do działu chorób tam możesz się tą wiedzą popisać

 

Jak dalej chcecie sobie podyskutować o gazach to chyba pomyliliście działy, niżej jest odpowiedni:" O wszystkim i o niczym", zapraszam tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz tak bezbłędnie  rozpoznawać zatrucia pokarmowe/chemiczne, choroby.

Zapraszamy do działu chorób tam możesz się tą wiedzą popisać

 

Jak dalej chcecie sobie podyskutować o gazach to chyba pomyliliście działy, niżej jest odpowiedni:" O wszystkim i o niczym", zapraszam tam.

To bardzo trudne nawet dla doświadczonego akwarysty bez użycia mikroskopu Mapet.

Mikroskop, daje większe prawdopodobieństwo wykrycia choroby/zatrucia przy mniejszym marginesie błędnej diagnozy.

 

Ja o tym wiem, używam mikroskopu do moich ryb bardzo często i podczas leczenia na tym bazuję, tylko to nie jest temat na takie dyskusje, jego tytuł jest inny i tego się trzymajmy. Starczy tych off-top -ów. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Na jednego samca zbrojnika powinny przypadać 2 lub 3 samiczki- MIT!

Lepiej trzymać więcęj samców niż samic, gdy ryby osiągną wiek rozrodczy a samiec gdy zapłodni ikre się nią opiekuje a stresowany przez pozostałe samice gotowe do tarła zje obecną lub ją porzuci.

 

Glonojady jedzą glony-MIT!

Popularne glonojady (L181) najwięcej glonów jedzą jak są małe jak dorosną nie są już tak chętne...

 

Glonojady potrzebują korzenia-FAKT!

Większość zbrojników w tym L181 (popularny glonojady dostępny chyba w każdym zoologicznym) pobiera z drewna celulozę, która jest mu potrzebna do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.


Ładnie czyści i przepłukanie w dużej ilości wody jest ok i nie zaszkodzi mieszkańcom baniaka... mit/prawda?? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z_ECfRCScQI

Osobiście gdy kupiłem akwarium czyściłem je w ten sam sposob, tzn. zalałem cały zbiornik wodą dodałem domestosa i pozostawiłem na dobę.

Później całość wylałem i zalałem tylko wodą i pozostawiłem na drugą dobę, a potym przepłukałem kilkakrotnie jeszcze, Poźniej po wpuszczeniu ryb nic mi nie zdechło. Jednak jeśli chodzi o takie elementy to jednak bardziej bym polecał roztwór wody z octem poniewaz ocet szybko odparowywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Każde akwarium musi mieć pompkę napowietrzającą - MIT! Najlepiej napowietrza ruch tafli wody, który możemy uzyskać poprzez odpowiednie ustawienie wylotu filtra lub zastosowanie np. deszczownicy. Bąbelki unoszące się z kamienia napowietrzającego są zbędne, a pompka to niepotrzebny wydatek.

 

Ruch tafli wody powoduje ze nasze co2  pies pogrzebie. Tlen powinien byc produkowany przez rosliny, jesli mamy akwarium roslinne.

 

Pisownia! Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Glonojady jedzą glony-MIT!

Mit! Nie ma czegoś takiego jak glonojad są zbrojniki.

 

 

 

Glonojady potrzebują korzenia-FAKT!

Mit! Jedne zbrojniki tak inne nie!

 

 

 

 

 

Tlen powinien byc produkowany przez rosliny, jesli mamy akwarium roslinne.

 

 

Tak, z tym, że bardziej właśnie "bąbelki" wytrącają z wody CO2 niż ruch tafli wody.

Jak tak się z tym zgadzasz to wyłącz filtry i poproś rośliny aby Ci natleniły wodę a najbardziej w nocy...

Coraz lepsze bzdury można wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej! Jedziesz! Wyrywaj zdania z kontekstu!

 

Ruch tafli wody powoduje ze nasze co2 pies pogrzebie.

 
vs.
 

Tak, z tym, że bardziej właśnie "bąbelki" wytrącają z wody CO2 niż ruch tafli wody.

 

Kompletnie nic nie napisałem o produkcji tlenu, tylko o wywalaniu CO2 z wody. 

 

Szkoda gadać.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kompletnie nic nie napisałem o produkcji tlenu, tylko o wywalaniu CO2 z wody.

Przeczytaj co zacytował bombabomba jaką miał uwagę do tego a Ty temu przytaknąłeś, nie wyrwałem tu nic z kontekstu...

Przecież jemu chodzi o to, że nie powinno być nawet ruchu tafli a to rośliny powinny zająć się produkowaniem tlenu.

Właśnie... Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Z tym oknem to faktycznie mi, stawiałam swoje akwarium w rożnych częściach domu i w tych bardziej zacienionych może glonów było mniej ale odbijało się to też na roślinach. Glony niestety potrzebują znacznie mniej światła by się rozwijać niż przeciętne rośliny w akwariach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 7.05.2017 o 06:51, Mapet napisał:

 

 

Przeczytaj co zacytował bombabomba jaką miał uwagę do tego a Ty temu przytaknąłeś, nie wyrwałem tu nic z kontekstu...

Przecież jemu chodzi o to, że nie powinno być nawet ruchu tafli a to rośliny powinny zająć się produkowaniem tlenu.

Właśnie... Szkoda gadać.

 

Czyli wg Ciebie rośliny nie są w stanie wody natlenic? 

A co jeśli mam akwarium bez filtra, z wodą stojącą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mapet napisał:

Pewnie światła też nie masz, ani grzałki i trzymasz tam jednego bojownika

Owszem, mam Bojownika w akwarium bez filtra. Wiesz gdzie w naturze żyją Bojowniki?

 

Mam też parę Meeki, wcześniej miałam Danio margaritatus... Jest też bezfiltrowe work in progress, do którego jeszcze nie wiem, co wpuszcze. Aż tak bardzo to dziwi? Filtr tylko przeszkadza roślinom, łatwiej wchłoną nh4+ niż No3. 

 

A ja nie mam czasu na przycinki, podmianki itd... Bo dla mnie nie w tym rzecz. 

 

 

 

https://m.facebook.com/akwaforumpl/posts/1682859765352185

 

 

ad481d533991d.jpg

DSCN0074.JPG

20190201193137.png

Edytowane przez bombabomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bombabomba napisał:

Wiesz gdzie w naturze żyją Bojowniki?

Od wolno płynących strumieni, przez stawy po rozlewiska. Tak nadmienię tylko, bo w przeciwieństwie do przekopnic i na przekór podaniom nie żyją w kałużach. A przynajmniej nie żyją w nich dość długo, by to się liczyło. :P Akwaria bez filtra są jak najbardziej wykonalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dhuz napisał:

Od wolno płynących strumieni, przez stawy po rozlewiska. Tak nadmienię tylko, bo w przeciwieństwie do przekopnic i na przekór podaniom nie żyją w kałużach

Jasne, że nie żyją w kałużach. Chociaż wiele rozlewisk w porze suchej wysycha i Betta potrafią w takich kałużach przeżyć, lub z jednej do drugiej się przemieścić (nie bez powodu ewolucja obdarzyła je labiryntem). W każdym razie są to ryby, które za prądem wody i zbyt otwartą przestrzenią nie przepadają. Nie są zwinne w pływaniu i w gąszczu czy gałęziach ukrywają się przed drapieżnikami. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, gdzie żyją bojowniki i jak oddychają, dlatego nie dziwi mnie że jego właśnie tam trzymasz. :)
Duża masa roślinna potrafi w nocy tyle oddać do wody CO2, że może poddusić obsadę, są ryby i są ryby, ale widzę że dla Ciebie to bez różnicy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mapet napisał:

Duża masa roślinna potrafi w nocy tyle oddać do wody CO2, że może poddusić obsadę

 

 

 

Przyduchę można bardzo łatwo zauważyć, poziom tlenu zmierzyć. Nawet latem nie zdarzył mi się zbyt niski poziom tlenu w akwa z Danio margaritatus (klimatyzacja, max 26 stopni). Napowietrzacz włączałam czasem dla pewności i w żadnym akwa nie świece dłużej niż 9 godzin. 

Szkło bez filtra miałam naprawdę niejedno ...  Więc pozwól, że wiem o czym mówię 😉  zdrowe rośliny nigdy nie pobiorą więcej tlenu niż wyprodukują (mają zapasy i najpierw ich użyją) , nigdy nie wyprodukują więcej co2 niż pobiorą. 

Jak masz butlę 24/24 to inna sprawa, ale wtedy przeważnie masz też filtr i ruch tafli. 

 

18 godzin temu, Mapet napisał:

widzę że dla Ciebie to bez różnicy

Źle widzisz. 

Nie dla każdej ryby nada się stojąca woda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...