Skocz do zawartości

Obsada na 72L


Kubaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów :)

Jest to mój pierwszy temat, myślę, że nie ostatni :D
 

 Zatem niedawno znalazłem na strychy akwarium 72 litry.

Myślałem nad rybkami. Nigdy nie miałem takiego sporego akwarium. 

 

Czytałem trochę i pomyślałem o takim składzie:

 

-10 neonów Inessa

-3 otoski

- Gupiki 1+3/2

-Danio 6-8??

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

 

Teraz można powiedzieć tyle:

-Otoski to ryby stadne, w akwarium powinno być co najmniej 6 szt;

-Neonki i otoski potrzebują innych parametrów wody niż  danio i gupiki. Pierwsze kwaśna i miękka, drugie twardsza i zasadowa;

-Danio potrzebuje akwarium min. 80cm długiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :) Ryby dobiera się po sprawdzeniu parametrów wody, po tym jak akwarium dojrzeje czyli za ok 3-4 tygodnie (poczytaj o cyklu azotowym).  Po tym czasie załóż temat  w dziale Obsady zbiorników na podstawie http://forum.superak...mat-przeczytaj/

 

Edit: Krzysiek pierwszy :)

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada bardzo nie trafiona. Neony i otoski mają inne wymagania co do parametrów wody niż gupiki. Gupiki w przeciwieństwie do nich lubią wodę zasadową i twardszą. Danio ( jakie ? ).Jeśli chodzi Ci np: o danio pręgowane to jest to ryba stadna ( podobnie z resztą jak inne danio oraz neony i otoski ) i potrzebuje nieco większego akwarium.

 

Ja proponuję założyć najpierw akwarium. Pozwolić mu dojrzeć co może potrwać nawet kilka tygodni. Zbadać parametry wody takie jak NO2 i NO3 co pozwoli stwierdzić czy akwarium już dojrzało. Następnie zbadać takie parametry jak pH, GH, KH co pozwoli na dobranie odpowiedniej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...