Jump to content
Rickoo69

Jak posadzić roślinkę żeby nie wypłynęła ?

Recommended Posts

Tak jak w temacie, posiadacie jakieś złote sposoby na posadzenie roślinki, żeby po 2 dniach nie wypłynęła ? Są jakieś sposoby, żeby tą roślinkę utrzymać w żwirku (druciki, żyłki) ? Co powinno się stosować w takich przypadkach ? Pytam ponieważ mam zamiar kupić rogatka sztywnego z przycinki, trochę zostawić na powierzchni, trochę posadzić :) Pozdrawiam !  :)

Edited by Rickoo69

Żwirek to mieszanka, od drobnego 1-1,5mm, średniego 2-4mm, po gruby 5mm i więcej. Wszystko jest wymieszane ze sobą. Do zadysponowania mam 2kg żwirku 5-10mm oraz z 1,5kg piasku. 

Rogatka przywiązujesz nitką, żyłkę do kamienia i plum.

Sent by Tapatalk.

Co do piasku. To daj taki mokry ale nie suchy piach do akwarium, w nim zasadź rośliny a dopiero później wlej wodę. Ja tak zrobiłem i mi żadna roślina nie wypłynęła. Przy sadzeniu roślin w żwirku bardzo przydatna i pomocna jest penseta: Yk4tzY1.jpg

ibrachim12- Kolega ma już akwarium zalane ;)

Moroz- też masz tak u siebie rośliny... na "plum"?

Miałem podobny problem i u mnie sprawdziło się wsadzanie roślin pod lekkim kątem. musisz "poświęcić" około 4cm/5cm rośliny w podłoże. Chyba że masz mało podłoża i tu jest kłopot?

Edited by DawW

Kamyki? Druciki?

Pęseta to jedyny skuteczny sposób.

Moroz- też masz tak u siebie rośliny... na "plum"?

Rogatka właśnie tak "zasadziłem". jest to jeden z łatwiejszych sposobów na posadzenie go -> wsadzanie w podłoże rzadko zdaje egzamin.

Moczarkę właśnie tak zasadziłem. Roślinkę, gdzieś w połowie długości, zasypałem żwirkiem i przykryłem dodatkowo kamieniem. W efekcie z jednej długiej łodygi wyszły mi 2 krótsze. Żwirku dokupiłem w razie czego, więc dołożyć/dosypać to nie problem. Piasek też leży w worku. Niestety wszystkie operacje z roślinkami będę musiał wykonywać na zalanym i zarybionym akwa, stąd też moje pytanie. Ewentualnie z posadzeniem będę mógł poczekać do podmiany wody, 20% mniej wody to zawsze coś :)) pomysł z pensetą wykorzystam, nawet gdzieś powinienem mieć podobną :) 

W takim grubym żwirze rośliny sadzi się źle, bardzo źle. Im podłoże drobniejsze tym rośliny łatwiej się sadzi (piach-bajka :))

(nie mówią o powierzchni biologicznej grubego żwiru i piachu).

I chyba tak zrobię, że nasypie piasku, zasadzę roślinki i przysypię żwirkiem. Powinno się trzymać :) Chociaż jedna z roślinek rozkorzeniła mi sie w tym żwirku, tak że, korzenie sięgały z jednego końca akwa do drugiego :)