Jump to content

akwarium 54L


pianista
 Share

Recommended Posts

Witam. Właśnie założyłem nowe akwarium 54L. Filtr jaki posiadam to tania chińszczyzna dodana do zestawu startowego (SUNSUN HJ-311B 300l/h) z deszczownią. Wydaje mi się, że długo na tym filtrze nie pociągnę. Póki co awkarium dojerzewa, a kiedy dojdą rybki może zacząć się problem. W związku z tym mam pytanie. Jaki filtr polecacie w cenie 50-70 zł? Wolałbym wewnętrzny niż kaskadę, ponieważ nie chcę ciąć pokrywy. Czy polecacie filtry firmy AQUAEL?

Pojawia się jeszcze jeden problem w związku z dojrzewającym akwarium. Czy będę mógł wymienić filtr gdy akwarium dojrzeje czy też lepiej zrobić to od razu?

Link to comment
Share on other sites

Lepiej wymienić filtr przed dojrzewanie zbiornika. W filtrze zgromadzą się bakterie i dzięki nim zbiornik będzie stabilny. Zmieniając go, zbiornik może się się trochę rozjechać w parametrach i skok No2, No3 może spowodować Ci podtruwanie ryb. Co do Aquael, kiedyś w moim szkiełku miałem Aquael Turbo 500- rewelacja. jest spory, ale masz możliwość włożenia dodatkowych medi, np. Ceramika. Polecam. Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Edited by DawW
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pojawia się jeszcze jeden problem w związku z dojrzewającym akwarium. Czy będę mógł wymienić filtr gdy akwarium dojrzeje czy też lepiej zrobić to od razu?

Dwa wyjścia :

1. Wymieniasz filtr od razu - nowy, dojrzewa od początku. Póki co parametry w zbiorniku wariują, nie ma w nim obsady. Minus - proces dojrzewanie się wydłuży.

2. Dodajesz nowy filtr gdy zbiornik już dojrzeje, pozostawiasz stary jeszcze na 2-3 tygodnie (przez ten czas pracują oba). Dojrzewa nowy, pozbywasz się starego. Oczywiście wszystko pod stałą kontrolą parametrów chemicznych wody.

Wybrałbym opcję nr.1. Nie ma obsady, więc... A to że cykl dojrzewania się wydłuży, trudno cierpliwość to cnota akwarysty ;) .

Link to comment
Share on other sites

Jaki filtr polecacie w cenie 50-70 zł? Wolałbym wewnętrzny niż kaskadę, ponieważ nie chcę ciąć pokrywy. Czy polecacie filtry firmy AQUAEL?

Z aquaela mam kaskadę i jest bardzo dobra i cicha. Wcześniej miałem flitry aqua szut i też należycie spełniały swoją rolę. Wewnętrzny od nich działa mi do tej pory, a podłączam go z paroma przerwami już dobre 10 lat. Jak odczepię go podczas podmianki wody do dopiszę dokładną nazwę - aqua szut coś tam ileś tam (w każdym razie ma trzy odpinane koszyczki na media).

 

Edycja: aqua szut junior n bio 500

Edited by richter
Link to comment
Share on other sites

 

 

Dolałem też bakterie nitryfikacyjne firmy Seachem

Zbędny wydatek. I bez tego zbiornik dojrzałby własnym rytmem ;) .

 

 

Zakupiłem poleconego przez DaWw Aquaela Turbo 500 z wkładem gąbkowym i ceramiką

Rozumiem, że

 

SUNSUN HJ-311B 300l/h) z deszczownią
out ?

Czy pracują oba?

 

 

Teraz cierpliwie czekam

I tak trzymaj ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...