Skocz do zawartości

Chory danio czerwony.


ibrachim12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zaważyłem chorego danio czerwonego, właściwie to już chyba nie żyje. Danio miał czerwone szeroko rozwarte skrzela i szeroko rozwarty pyszczek  i już skubała go amanka. Oczywiście chorą rybę natychmiast przeniosłem do 40l baniaka z ampulariami, wyłączyłem grzałki i dolałem zimnej wody. Co to za choroba? Inne ryby zachowują się normalnie, nie widać żadnych objawów. Ale boje się że inne ryby też mogły się zarazić. Czy mam czego się obawiać?

 

Dane o akwarium:

1. Litraż zbiornika. - 60l
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb. - Akwa zakładałem 2 lata temu ale zepułłem dojrzewanie i zresetowałem akwarium jakiś rok temu już z 3 tygodniowym dojrzewaniem.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. - aquael fan 1 plus
4. Gatunki i ilość ryb. - 4 danio czerwonych, 10 gupików pawie oczko (i jeszcze ok.5 młodziutkich), 1 żałobniczka, 1 glonojad, 2 kiryski chyba spiżowe, 4 amano, świderki i 2 helenki
5. Ilość i rodzaj roślin. - echinodorus, nóżaniec, cabomba, rogatek, ludwigia, christmas moss, willow moss, mikrozoria (nie wiem dokładnie jakie), bolbitis, lotosy tygrysie, gałęzatka, cryptocoryne balansae, nie wiem jak nazywa się reszta moich roślin.
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. - grzałka 50w, oświetlenie- świetlówka 15w
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - pokrmy: suszona rozwielitka, mrożony wodzień, czasami żywy wodzień, O.S.I płatki, granulat o granulacji 1 
8. Parametry wody ph-7,6   gh-11   kh-6
9. Temperatura w zbiorniku - 24*C
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody - jak woda wyparuje to dolewam nową, odmulanie - już bardzo dawno nie robiłem i uważam że nie jest konieczne, czyszczenie filtra - jak woda zaczyna słabiej lecieć to czyszczę

Dekoracje - 2 spreparowane korzenie

Podłoże - żwirek akwariowy

EAtRkqJ.jpg

Ckc6fX6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Masz zupę rybną, ale to już chyba wiesz.

* Co miało na celu dolanie zimnej wody do zbiornika? Woda, do której przeławiałeś rybę miała dokładnie takie same parametry jak ta ze zbiornika głównego? Jeżeli nie zafundowałeś i tak ledwo żywej rybie skok parametrów = szok chemiczny.

* Jeżeli ryba miała czerwone skrzela, szeroko rozwarty pyszczek to być może masz zbyt wysoki poziom azotu - badałeś wodę w tym kierunku?

 

Według mnie masz zbyt małe akwarium na danio - to niezwykle stadne i ruchliwe ryby.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...