Skocz do zawartości

Zamek jako dekoracja oraz biały żwir


Ewa19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od sztuczności typu zamek/grota/nurek puszczający bąbelki trzymamy się jak najdalej. Fakt, że są sprzedawane w sklepach zoologicznych nie świadczy o tym, że nie puszczają jakiegoś świństwa do wody. Zdecydowanie lepszym wyborem jest naturalny korzeń.

Żwir strasznie gruby i chyba marmurowy - kupiłbym piach do piaskownic z atestem - nie ogranicza pod względem obsady, nie pomniejsza akwarium optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie pomniejsza akwarium optycznie.

Ja bym powiedział, że właśnie żwir pomniejsza akwarium (przynajmniej na zdjęciach), piasek wręcz odwrotnie.

 

Test z octem wskaże tobie tylko, czy na wierzchu jest węglan wapnia (czyli czy będzie utwardzać wodę). Nic więcej. Nie sprawdzi, czy nie będą się wydzielały inne substancje (takie jak szkodliwe pierwiastki) - tak dla dościenia, bo ostatnio czytam "kamień reagujący na ocet nie może być w akwarium."... może ale trzeba być świadomym dlaczego. Zależy też od ryb bo część woli mocno twardą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupiłbym piach do piaskownic z atestem - nie ogranicza pod względem obsady, nie pomniejsza akwarium optycznie.

 

 

Ja bym powiedział, że właśnie żwir pomniejsza akwarium (przynajmniej na zdjęciach), piasek wręcz odwrotnie.

 

"Masło maślane" Adamu. Napisałeś to samo co Miniu, tylko że w odwrotnej kolejności ;) Czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie mogę go mieć w akwarium ?

 

Jeśli chcesz mieć akwarium, które będzie cieszyć Twoje oko i nie tylko, to nie. Lepiej jest, tak jak pisze Miniu, fajny korzeń i do tego sporo roślin. Akwarium tak udekorowane wygląda na bardziej naturalne.

Wszelkiego rodzaju sztuczności negatywnie wpływają na zachowanie ryb,stres a także choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej szukam dalej . Ojciec mojej koleżnki miał akwarium i mam zamiar od niego kupić korzeń i coś ze skały wulkanicznej.

 

Kupiłam także żywe roślinki.

 

Czy to będzie dobre i naturalne ?

 

Czy 15 zł za sztukę to dobra cena ?

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...